Birinci devre yarışmaları 24 Ocak 2014 tarihinde yapılan 2014-2015 SEZONU MASA TENİSİ YEREL LİGLERİNDEN MİNİKLER KATEGORİSİ; BAYAN ve ERKEK LİGLERİNİN ikinci devre yarışmaları 28 Mart 2015 tarihinde Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. İkinci devre yarışmaları sonucunda;

Habibe Elif Çınar, Melda Tağa, Habibe Ülkü’den oluşan  YILMAZ SPOR takımı MİNİK BAYANLAR LİGİ ŞAMPİYONU ,

Murat Ali Şen, S. Serhat Alkış, Gürkan Doygun’dan oluşan OSMANBÜKÜ SPOR (A) takımı MİNİK ERKEKLER LİGİ ŞAMPİYONU oldular.
2005-2006-2007 doğumlu minik masa tenisçilerin yarışmalarında zaman zaman oldukça çekişmeli enstantaneler yaşandı. 9 Bayan, 7 Erkek toplam 16 takımın katıldığı yarışmalara 65 sporcu katıldı. Sporcuların küçük yaşlarda olması nedeniyle velileri çocuklarının yaşadığı heyecanı ortak olmak için yarışmaları seyretmeye geldiler.  7-8-9 yaşındaki çocukların bu güzel mücadeleleri, seyredenleri heyecanlı anlar yaşattı. Özellikle son maçta favori olan ASTAŞ takımının sürpriz bir şekilde Zühal Eğitim ve Gençlik Spor takımına 3-2 yenilmesi ASTAŞ takımının ilk üç dışında kalmasını ve ilk üç sıralamanın değişmesine neden oldu.Miniklerin yarışmalarını seyreden herkes masa tenisinin çocuklarımız için ne kadar yararlı bir etkinlik olduğunu yaşayarak görmüş oldular. Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren kulüplerin takımlarına kupalarını ve sporcularına madalyalarını Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdi.

İl Temsilcisi Salih Kızıltepe ödül töreni esnasında yaptığı kısa konuşmada;

Başta 7, 8,9 yaşlarında masa tenisi branşında spor yapma tercihinde bulunan bütün minik çocuklarımıza olmak üzere dereceye giren takımların sporcularını, maddi manevi özverilerle genelde masa tenisi aşkı ile hiçbir karşılık beklemeden okullarda miniklerin masa tenisi oynamasını sağlayan binbir güçlükle yarışmalara getirip götüren fedakar ve cefakar masa tenisi antrenörlerimiz Emekli öğretmen, idareci İsmail Kalfa’ya, Beden Eğitimi öğretmeni Yusuf Aksüt’e, Sınıf öğretmeni Soner Arpat’a, Sınıf Öğretmeni Hacıbebek Çelik’e, çocuklarının masa tenisi oynamasına destek veren velilerimize, kulüp yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle minik bayanlarda şampiyon olan Yılmaz Spor Kulübü takımının sporcularının Aydın-Karpuzlu Tekeler İlkokulunda öğrenim gören öğrenciler olması, o çocukların masa tenisi öğrenmelerini ve geliştirmelerini sağlayan  yarışmalara getiren Beden Eğitimi öğretmeni Yusuf Aksüt’e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı bir daha teşekkür ediyorum. Yusuf Aksüt arkadaşımızın bu çalışmalarının ilimizin ücra köşelerinde bulunan okullarımızdaki öğretmenlerimiz tarafından örnek alınmasını temenni ediyorum.

İlimiz ilköğretim ve orta öğretim okullarında masa tenisi egzersizi şeklinde okullarından veya halk Eğitim çalışmaları kapsamında yüze yakın eğitmen masa tenisi kursu vermektedir. Ancak öğrencilerini yapmış olduğumuz etkinliklere getiren eğiticilerin sayısı yüzde yirmiyi bulmamaktadır. Okullarda masa tenisi kursu alan öğrencilerin okul idarecileri tarafından bir eğitim öğretim yılı içinde en azından 5-6 defa ferdi veya takım yarışmalarına katılmalarının sağlanması hususunda takipçi olmaları ilimizde masa tenisinin daha bilinçli oynanmasına, yaygınlaşmasına, gelişmesine katkı verecektir. İnsan yaşamının çocukluk, gençlik, yaşlılık dönemlerinin her döneminde amatör olarak oynanabilen masa tenisi oyununun bireylerimizde spor kültürü oluşmasında önemli katkı sağlayacaktır. Evde, okulda, bahçede, tatilde, işyerinde vb. mekanlarda oynanabilme imkanları nedeniyle yeni arkadaşlıkların, dostlukların kurulmasına ve ilerletilmesine vesile olacaktır.

İlk üç dereceye girerek kupa ve madalya almaya hak kazanan minik masatenisçileri tekrar kutluyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.


2. DEVRE YARIŞMALARI SONUCUNDA 2014-2015 SEZONUNUN MİNİK ERKEKLERDE VE MİNİK BAYANLARDA GENEL SIRALAMALAR ŞÖYLE OLUŞTU;
 

Minik Erkekler Ligi
1. Osmanbükü Spor Kulübü (A) takımı,
2. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü takımı,                                                                                                                                                 3. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü takımı,
4. Osmanbükü Spor Kulübü (B) takımı,  
5. ASTAŞ Spor Kulübü takımı

6.Bozdoğan Belediye Spor Kulübü takımı,
7. Muzaffer Ancın Spor Kulübü takım,

 
Minik Bayanlar Ligi
 

1. Yılmaz Spor Kulübü takımı,
2. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü takımı,

3. ASTAŞ Spor Kulübü takımı,
4. Osmanbükü Spor Kulübü (A) takımı,
5. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü takımı

6. Osmanbükü Spor Kulübü (B) takımı

7. Bozdoğan Belediye Spor Kulübü takımı,

8. Didim Belediye Spor Kulübü takımı,

9. ASTAŞ Spor Kulübü (B) takımı,

Masa Tenisi Yerel Ligleri, 12 Nisan 2014 Pazar günü GENÇLER LİGLERİ 2. DEVRE YARIŞMALARI ile devam edecek.