Kurum / Kuruluşlarda çalışanların spor yapmalarına vesile olmak, sportif faaliyetlerle iletişimi artırarak kuruluşlar arasında sürekli bir etkileşimle iyi ilişkiler kurulması ve sürdürülmesini, yeni dostlukların kurulmasını ve mevcut dostlukların daha fazla gelişmesini katkı sağlamak amaçlarıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği 2015 yılı faaliyet programı kapsamında ilimizde müesseseler ligi düzenlenmiştir.

Müesseseler liginin ilk defa gerçekleştirilmiş olması nedeniyle katılım istenen düzeylere ulaşamamıştır. Müesseseler ligi düzenleneceği resmi yazı ile 49 kurum kuruluşa bildirilmesine rağmen lige  6 kurum kuruluş katıldı..  Bu kurum ve kuruluşlar; Aydın Fen Lisesi Müdürlüğü, DSİ 21.Bölge Müdürlüğü, Aydın Tabip Odası Başkanlığı, Kuşadası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Türk Telekom Aydın İl Müdürlüğü ve Nazilli İbn-i Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü olmuştur.

Kurum ve kuruluşlarda çalışanlardan iki ve bir misafir oyuncu ile üç oyuncudan oluşan kuruluş takımlarının yarışmaları 11 Mart 2015, 25 Mart 2015 ve 04 Nisan 2015 tarihlerinde yapılan birinci ve ikinci devre yarışmaları sonucunda  Aydın İli 2015 yılı Müesseseler Ligi Şampiyonu AYDIN FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ olmuştur. İkinciliği Aydın Tabip Odası başkanlığı, Üçüncülüğü Nazilli İbn-i Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü almışlardır.

04 Nisan 2015 Cumartesi günü sonuçlanan yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren takımlara kupalarını ve sporcularına madalyalarını Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdi.

Birinci ve İkinci Devre Yarışmaları Sonunda Puan Durumu Şöyle Oluştu;

1. Aydın Fen Lisesi Müdürlüğü  ………………………………………19  Puan  

2. Aydın Tabip Odası Başkanlığı ……………………………………...18  Puan

3. Nazilli İbn-i Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü...17 Puan

4. DSİ 21.Bölge Müdürlüğü………………………...………………….14 Puan

5. Kuşadası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü………..12 Puan

6. Türk Telekom Aydın İl Müdürlüğü…………………………………...04 Puan

Şampiyon olan Aydın Fen Lisesi Takımı 14-16 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya-Kemer’de yapılacak Kuruluşlar Arası Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek. Aydın Fen Lisesi Takımına Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyoruz.