Her yıl Okul Sporları Federasyonunca organize edilmekte olan okul sporları yarışmalarından Masa Tenisi Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler kategorisinde Aydın Efeler Dr.Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Orta Okulu Kız ve Erkek takımları 22 Ocak 2015 tarihinde İlimizde yapılan il birinciliği yarışmalarında birinci olarak 09-11 Mart 2015 tarihlerinde Isparta’ da yapılan grup yarışmalarına katılma hakkı elde ettiler. 09-11 Mart tarihlerinde Isparta’ da yapılan grup yarışmalarında gruplarında ilk üç dereceyi alan takımlar Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde edecekti; Şeyma Kaya, Eslemnur Kaya ve İlayda Toğa’dan oluşan kız takımımız grup birincisi, Enes Avcı, Ahmet Bulut ve Ömer Berkay Bozkurt’tan oluşan erkek takımımız grup ikincisi olarak 24-26 Mart 2015 tarihlerinde Sinop’ta yapılan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde ettiler.

            24-26 Mart tarihlerinde Sinop’ta yapılan Türkiye Şampiyonasında kızlar Türkiye dördüncüsü olarak dördüncülük kupası aldı. Erkeklerde Türkiye altıncısı oldular.

            Bu başarının altında, okul takımlarını oluşturan 2003 ve 2004 doğumlu öğrencilerimizin 2011 yılı Eylül ayından itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Antrenörü Bahar ERKOÇ’ un antrenörlüğünde çalışmalar yapmaları, anne babalarının çocuklarının masa tenisi oynamasına destek olmaları, ilimizde masa tenisi il temsilciliği faaliyetlerinin yoğun olması sonucu kendilerini geliştirebilme ortamlarının bulunması, ilk okuldan sonra sporcuların farklı orta okullara gitmeyip aynı orta okulda öğrenimlerine devam ettirmiş olmaları gibi pek çok pozitif gelişmelerin katkıları bulunmaktadır.

            2003 ve 2004 doğumlu öğrencilerden oluşan Küçükler Masa Tenisi takımı kategorisinde kız takımımız sporcuları 2004 doğumlu olduklarından bu yıl bir yaş küçük olarak yarıştılar. Gelecek yıl 2004 ve 2005 doğumluların yarışacakları kategorilerinde büyük olacaklar. Dolayısıyla gelecek yıl Türkiye Şampiyonluğunun en büyük adayı olarak görülmektedir.

            İlimizde, şampiyon olup; Isparta’ da gruplarda, Sinop’ taki Türkiye Şampiyonasında İlimizi başarıyla temsil eden Dr.Fevzi Mürüvvet UĞUROĞLU Orta Okulu Küçük Kız ve Küçük Erkek Masa Tenisi Takımlarımızın sporcularını, sporcularımızın velilerini, Antrenörlerini, Okul İdarecilerini kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.  Salih KIZILTEPE / Masa Tenisi İl Temsilcisi