2000 ve öncesi yıllar doğumluların katıldığı “GENÇLİK HAFTASI FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI” 17 Mayıs 2015 Pazar günü Bayanlarda 1 kategoride, Erkeklerde de 4 kategoride olmak üzere toplam 5 kategoride 46 masa tenisi yarışmacısının katılımı ile Aydın Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda bir şölen havasında gerçekleştirildi.

Havaların ısınmasıyla insanların kendilerini hafta sonlarını fırsat bilerek kırlara, sahil beldelere attığı bu günlerde artık kapalı mekanlardaki sportif etkinliklere katılım oldukça düşük oluyor. Katılımın fazla olduğu zamanlarda genellikle direk eleme usulü ile yarışmaları yaptığımızdan ilk turlarda elenen nispeten oyun gücü zayıf yarışmacılar yeterince maç yapamamaktan şikayetçi oluyorlardı.Bu turnuvada katılımın düşük olmasını sonucu yarışmaları gruplandırmalı oynatma imkanı doğdu. Dolayısıyla turnuvada genel olarak her yarışmacı ortalama 4-5 maç yapma imkanı buldu. Bu yönüyle yarışmacı olarak katılanlar oldukça tatminkar bir turnuva geçirmiş oldular. 

Yarışmalar; Genç Bayanlar, Genç Erkekler, Büyük Erkekler, Veteran Erkekler ve Elit Sporcular kategorilerinde yapıldı. Her kategorideki yarışmalar, kendi içinde birbirinden çekişmeli maçlar oynandı.

Yarışmalar sonucunda kategorilerinde ilk üç dereceye girenlere madalyalarını Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdi.

KATEGORİLERİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR:

Genç Bayanlar ( Katılım : 8 kişi)

1.  Buse Yorgancı          - Efeler

2.  Gamze Coşar           - Nazilli

3.  Nuray Yamak           - Efeler

Genç Erkekler ( Katılım : 12 kişi)

1.  Halil Öztürk           - Kuşadası

2.  Muhammet Ekici   - Nazilli        

3.  Fatih Kasar            - Nazilli

Büyük Erkekler (  Katılım : 8 kişi)

1. Özgür Ortakçı       - Efeler

2.  Emre Kurt             - Nazilli

3.  Serkan Kıryar        - Efeler

Veteran Erkekler ( Katılım : 8 kişi)

1.  Nuri Ünneci                      - Kuşadası

2.  Hüseyin Pirlibeylioğlu     - Efeler

3.  Süleyman Aydemir           - Efeler

Elit Sporcular ( Katılım : 10 kişi)

1. Yahya Sıdık Kalkan      - Efeler

2. Faruk Akbağ                 - Efeler

3. Mehmet Latif Gör          - Efeler