24 Ocak 2015 Cumartesi günü Minikler kategorisi yarışmaları ile başlayan 2014-2015 Masa Tenisi Sezonu Kulüpler arası yerel ligleri,  06 Haziran 2015 Cumartesi günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda yapılan Yıldızlar kategorisi 2. devre yarışmaları ile sona erdi.

Masa Tenisi Yerel Ligleri; Erkeklerde 6 (Minik, Küçük, Yıldız, Genç, Büyük ve Veteran), Kadınlarda 5 (Minik, Küçük, Yıldız, Genç ve Büyük) olmak üzere toplam 11 farklı kategoride iki devreli olarak yapıldı. Liglerde; 56 Erkek takımı 37 Kadın takımları olmak üzere toplam 93 takım yarıştı. Geçen yıl bu sayı 57 Erkek , 45 Bayan olmak üzere toplam 102 idi. Takım sayısındaki bu azalma, çeşitli nedenlerle Kuşadası Amatör Gençlik Spor, 7 Eylül Spor, Işıklı Demir Spor ve Dalama Belediye Spor Kulüplerinin masa tenisi yerel liglerine hiç katılamamaları, Didim Belediye Spor ve Köşk Belediye Doğan Spor Kulüplerinin düşük düzeyli katılmış olmalarından kaynaklanmaktadır.

11 Farklı kategoride yapılan yerel masa tenisi liglerinde; Muzaffer Ancın Spor Kulübü takımları 3 şampiyonluk ( Küçük Erkek, Yıldız Erkek, Genç Erkek), Aydın Büyük Şehir Belediye Spor Kulübü takımları 3 Şampiyonluk ( Genç Bayan, Büyük Bayan, Veteran Erkek), ASTAŞ Spor Kulübü takımları 2 Şampiyonluk (Küçük Bayan, Yıldız Bayan), Söke Belediye Spor Kulübü Takımları 1 Şampiyonluk (Büyük Erkek), Osmanbükü Spor Kulübü takımları 1 Şampiyonluk (Minik Erkek) ve Yılmaz Spor Kulübü takımları 1 Şampiyonluk (Minik Bayan) kazanmışlardır.

1.Devre yarışmaları, 28 Şubat 2015 Cumartesi günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda 2002 ve sonrası yıllar doğumlu olan sporculardan oluşan kulüp takımlarının katılımları ile 2. Devre yarışmaları 06 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılan Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Masa Tenisi Yerel Liglerini ;

Kızlarda ASTAŞ,

Erkeklerde Muzaffer Ancın Spor Kulüpleri takımları şampiyon bitirdiler.

Erkeklerde 6 kulübün 10 takımı,

Kızlarda  7 kulübün 8 takımı yarıştı.

        Birinci ve ikinci devre yarışmaları sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da sıralamalar şöyle oluştu;

 

ERKEKLER’DE

1. Muzaffer Ancın Spor Kulübü (A) takımı    

2. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü (A) takımı

3. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü takımı

4. Söke Belediye Spor Kulübü takımı      

5. Osmanbükü Spor Kulübü (A) takımı

6. Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü (A) takımı

7. Osmanbükü Spor Kulübü (B) takımı

8. Muzaffer Ancın Spor Kulübü (B) takımı  

9. Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü (B) takımı

10.Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü (B) takımı

KIZLAR’DA

1. ASTAŞ Spor Kulübü takımı                                

2. Nazilli Belediye Spor Kulübü takımı 

3. Söke Belediye Spor Kulübü takımı

4. Osmanbükü Spor Kulübü (A) takımı

5. Osmanbükü Spor Kulübü (B) takımı

6.Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü takımı 

7. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü takımı

8. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü takımı