1998,1999, 2000 ve 2001 doğumlu Lise öğrencilerinin okulları adına en az üç , en çok  dört öğrenci ile oluşturulan takımlarla MEB GENÇLER OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 09 Aralık 2015 Çarşamba günü Grup Yarışmaları ve 10 Aralık 2015 Perşembe günü Final yarışmaları olmak üzere Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.

MEB Genç Erkekler yarışmalarına 22 okulun ( 81 öğrenci) Masa Tenisi takımları, MEB Genç Kızlar yarışmalarına’da 15 okulun (55 öğrenci)  Masa Tenisi takımları katıldılar. Yarışmalar önce 4’erli ve 3’erli gruplandırma yapılarak grup maçları yapıldı. Grup maçları sonucunda gruplarında birinci olan takımlar final grubuna yükseldiler. Kızlarda final grubu 4 takımdan, erkeklerde Final grubu 6 takımdan oluştu. Final grublarında maçlar tek devreli lig usulü oynandı. Yapılan maçlar sonucunda; Erkeklerde, Özel Yesevi  Lisesi birinci olurken,   Kızlarda da Atatürk Anadolu lisesi İl birinciliğini aldılar.

İlk günkü grup yarışmalarında kızlarda 21 maç, erkeklerde 30 maç olmak üzere toplam 51 takım maçı yapıldı. İkinci günkü final yarışmalarında da kızlarda 6, erkeklerde 15 olmak üzere toplam 21 takım maçı yapıldı. Kız erkek İl Birincilikleri yarışmalarında iki günde toplam 72 takım maçı yapıldı.

Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan okullarımız  09 – 11 Ocak tarihlerinde yapılacak yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil edecekler. Yarışmalara katılan tüm okullarımızın idarecilerine ve görevlileri ile öğrencilerimize ve özellikle dereceye giren takımlarımızdaki öğrencilerin geçmişte ve hala antrenörlüklerini yapan / yapmakta olan (Alaaddin Coşkunçay, Salih Kızıltepe, Eray Demireriden, Hayrettin Barbaros, Bahar Erkoç, Hüseyin Akdeniz, Ramazan Erkan Şahin, İsmail Kalfa, Taner Kuşpaz, Çetin Çavuş) antrenörlerimize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor,  il birincisi olan takımlarımızın buradaki başarılarını gruplarda da göstererek İlimizi Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmelerini bekliyoruz.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

KIZLARDA;

1. Aydın Atatürk Anadolu Lisesi - ( Efeler)

2. Kuşadası Hasan-Fatma Anadolu Lisesi (Kuşadası )

3. Germencik Anadolu Lisesi  – (Germencik )

4. Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi  – (Kuşadası )

ERKEKLERDE;

1. ÖZEL Yesevi Anadolu Lisesi  - (Efeler)

2. ÖZEL TED EGE Koleji Anadolu – (İncirliova)

3. Nazilli İBN-İ Sina Meslek Anadolu Lisesi – (Nazilli)

4. İncirliova Spor Lisesi (İncirliova)

Yarışmalar sonunda ilk dört dereceye giren takımlara kupaları ve takımlardaki sporcuları madalyalarını Salon Amiri Cemal Kahriman ve Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdiler.