Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında Masa Tenisi İl Temsilciliğince aralıksız sekiz yıldır yapılmakta olan Kulüpler arası masa tenisi yerel liglerinden 1998 – 2005 doğumlu sporcuların yarışabildiği Genç Erkekler ve Genç Kızlar Kategorileri birinci devre yarışmaları 24 Ocak 2016 Pazar günü Efeler- Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı.

Genç Erkekler kategorisinde 8 kulübün 12 takımı, Genç Kızlar kategorisinde 7 kulübün 9 takımı yarıştılar. Kızlarda 35 sporcu, erkeklerde 43 olmak üzere toplam 78 masa tenisçi takımları ve kulüpleri adına ter döktüler. Özellikle Hem kızlarda hem erkeklerde üçüncülük dördüncülük ve birincilik ikincilik yarışmalarındaki maçlar nefesleri kesti. Tüm takım maçları 3-2 bittiği gibi takım yarışmaları kapsamındaki ferdi yarışmalarda 3-2 bitti. Çok zevkli maçların sonucunda Erkeklerde Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü (A) takımı, Kızlarda ASTAŞ Spor Kulübü (A) takımı ilk yarıyı yenilgisiz olarak lider bitirdiler. Gençler yarışmalarının ikinci devre yarışmaları 27 Mart 2016 Pazar günü yapılarak ilk üç sıraya girecek takımlar kupalarını alacaklar.

GENÇ ERKEKLERDE ve GENÇ KIZLARDA birinci devre yarışmaları sonunda sıralamalar şöyle oluştu;

  ERKEKLERDE;

  1. Gençlik Hizmetleri Spor (A) takımı,

  2. İncirliova Belediye Spor (A) takımı,

  3.Gençlik Hizmetleri Spor (B) takımı,

  4. Söke Belediye  Spor takımı,

  5. Aydın Büyük Şehir Belediye Spor (B) takımı,

  6. Nazilli Belediye Spor takımı,

  7. Yıldızgücü Spor takımı,

  8. Yılmaz Spor takımı,

  9. Yıdız Spor takımı,

10. İncirliova Belediye Spor (B) takımı,

11. Nazilli Belediye Spor takımı,

12. Aydın Büyük Şehir Belediye Spor (A) takımı,

KIZLARDA;

1. ASTAŞ Spor (A) takımı,

2. Nazilli Belediye Spor (A) takımı,

3. Söke Belediye Spor takımı,

4. Yıldız Spor takımı,

5. ASTAŞ Spor (B) takımı,

6. İncirliova Belediye Spor takımı,

7. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor takımı,

8. Aydın Büyükşehir Belediye Spor takımı,

9. Nazilli Belediye Spor takımı,

Masa Tenisi Yerel Ligleri; 16 Ocak’ta yapılan Minikler ve 24 Ocak’ta yapılan Gençler kategorilerinin birinci devre yarışmalarından sonra 06 Şubat 2016 Cumartesi günü 2002 ve daha öncesi yıllar doğumluların yarışabileceği BÜYÜK  BAYANLAR ve BÜYÜK ERKEKLER Ligleri birinci devre yarışmaları ile devam edecek.

Salih KIZILTEPE, Aydın Masa Tenisi İl Temsilcisi