Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında Masa Tenisi İl Temsilciliğince gerçekleştirilmekte olan masa tenisi yerel liglerinin birinci devre yarışmaları Minikler ve Gençler kategorilerinden sonra BÜYÜK ERKEKLER kategorisi birinci devre yarışmaları 06 Şubat 2016 Cumartesi günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı.

Büyükler  kategorisinde 2002 ve öncesi yıllar doğumlu sporcular oynayabilmektedir. Büyükler kategorisinde 12 ile 61 yaş arasındaki yarışmacılar aynı kategoride yarışmışlardır. Büyük Erkekler kategorisinde 8 kulübün 11 takımı (41 sporcu) zaman zaman çok heyecanlı enstantanelerin yaşandığı çekişmeli maçlar yaptılar.

DSİ (A)  ile Zühal Eğitim takımları arasında yarı finalde yapılan maçlardan, özellikle DSİ (A) takımının hem Antrenörü hem de oyuncusu olan 51 yaşındaki dede Servet Aydın ile Zühal Eğitim takımının 22’lik masa tenisi sporcusu Mert Töz arasında yapılan maç tüm salonun dikkatle izlediği ve büyük zevk aldığı maç oldu. Servet Aydın ilerlemiş yaşına rağmen tecrübesiyle üst düzey bir masa tenisi sporcusu olan Mert TÖZ’ü 3-2’lik skorla zor da olsa geçmeyi başardı. Bu maç masa tenisi sporunun çok ileri yaşlara kadar yapılabilen bir spor branşı olduğunu  bir kez daha göstermiş oldu. Geçen yıl Söke Belediye Spor sporcuları olarak Büyük Erkekler İl Şampiyonu olan ve bu yıl DSİ Spora transfer olan; Serdar Adıgüzel, Zeynel Abidin Coşkunçay  Ali Alper ve Servet Aydın’dan oluşan DSİ Spor Kulübü (A) ilk yarıyı namağlup lider bitirdi.

İlimiz kulüplerinin masa tenisi branşında ulusal liglerde takımlarının bulunması bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacın karşılanabilmesinde en önemli koşullardan birincisi spor kulüplerimizin masa tenisi branşına yeterli ekonomik kaynak ayırmasıdır. Yaşamımızın her aşamasında ve hemen hemen her ortamında spor aktivitesi ve oyun olarak oynanabilen masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesi; hemşehrilerimizde spor kültürünün oluşmasında çok büyük katkıları olacaktır. Kulüplerimizin yöneticilerinin bu konudaki desteklerini bekliyoruz.

Birinci devre yarışmaları sonucunda sıralamalar şöyle oluştu;

1. DSİ Spor (A) takımı,  (Serdar Adıgüzel, Zeynel Abidin Coşkunçay, Ali Alper, Servet Aydın)
2. Aydın BŞ Belediye Spor takımı, (İsa Can, Alaaddin Coşkunçay, Gökhan Egemen)
3. Zühal Eğitim Spor  takımı (Resul Yıldırım, Mert Töz, Tolunay Atılgan, a. Asaf Toprakçı)
4. Bozdoğan Belediye Spor takımı,
5. Kuşadası ADASAD Spor takımı,
6. Nazilli Belediye Spor
(A)takımı,
7. Yılmaz Spor
8. DSİ Spor (B) takımı

9. Nazilli Belediye Spor (B)takımı,

10. Söke Belediye Spor (A) takımı

 11. Söke Belediye Spor (B) takımı

İkinci devre yarışmaları 30 Nisan 2016 Cumartesi günü yapılacak yarışmalar sonucunda şampiyonlar belli olacak.
Masa Tenisi Yerel Ligleri; 28 Şubat 2016 Pazar günü 2001 ve sonraki yıllar doğumlu sporcuların yarışabileceği YILDIZLAR KATEGORİSİ birinci devre yarışmaları ile devam edecek.....