2002 ve 2003 doğumlu ortaokul öğrencilerinin takım oluşturarak okulları adına yarışabildikleri MEB (YILDIZLAR) OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 24 Şubat 2016 Çarşamba günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.          

Erkeklerde, Özel Muzaffer Ancın Ortaokulu , Kızlarda da İncirliova-Sınırteke Ortaokulu takımları İl birinciliklerini aldılar. Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan okullarımızın takımları ilk etapta gruplara gidecekler orada ilk üç dereceye girerlerse 24 okul takımı ile yapılacak Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.

MEB Yıldız Erkekler yarışmalarına 17 ortaokulun Masa Tenisi takımları, MEB Yıldız Kızlar yarışmalarına’da 4 ortaokulun Masa Tenisi takımları katıldılar. Yarışmalara erkeklerde 68 öğrenci, kızlarda 16 öğrenci olmak üzere toplam 84 öğrenci katıldı.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

ERKEKLERDE;

1. Özel Muzaffer Ancın Ortaokulu

2. Söke Behiye Hanım Ortaokulu

3. İncirliova Sınırteke Ortaokulu

4. Özel İsabet Ortaokulu

KIZLARDA;

1. İncirliova Sınırteke Ortaokulu

2. Efeler Dalama Ortaokulu

3. Çine Namık Kemal Ortaokulu

4. Söke Güllübahçe Atatürk Ortaokulu takımları oldular.

Erkekler il birincisi Muzaffer Ancın ve Kızlar İl birincisi Sınırteke okulları takımları yapılacak grup yarışmalarında ilk üçe girerek Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde edebilmek için raket sallayacaklar. Her iki okulumuz takımlarının ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğini inanıyor, başarılar diliyoruz….