MEB KÜÇÜKLER KATEGORİSİNDE; Kızlarda geçen yılın İl birincisi aynı zamanda Türkiye dördüncüsü Aydın-Efeler Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Orta Okulu, Erkeklerde ise Sınırteke ortaokulu  takımları İL BİRİNCİLERİ oldu.           

2003 yılı 01 Eylül – 2005 yılı 31 Ağustos tarihleri arası doğumlu ortaokul  öğrencilerinden 3 veya 4 öğrenci ile okulları adına oluşturulan takımların okulları adına yarışabildikleri MEB (KÜÇÜKLER) ORTAOKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 06 Nisan 2016 Çarşamba günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.

Kızlarda geçen yıl Türkiye dördüncüsü olan Aydın-Efeler Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu çok rahat bir şekilde il birincisi olurken, erkeklerde kıyasıya bir mücadele yaşandı. İncirliova Sınırteke Ortaokulu ile Efeler Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu arasındakı birincilik mücadelesini takım maçlarının sonuncusu olan beşinci maçın beşinci setini 11-9 alarak İncirliova Sınırteke Ortaokulu 3-2 kazandı. Diğer maçların bitmiş olması nedeniyle spor salonundaki herkesin zevkle izlediği çekişmeli bir maç ile şampiyon belli oldu. il birinciliklerini aldı.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında İl birincisi olan Dr. Fevzi Mürüvvet Ortaokulu kız takımımızın Türkiye şampiyonasında dördüncü olması, il birincisi olan Dr. Fevzi Mürüvet Ortaokulu Erkek takımımızın Türkiye şampiyonasında Türkiye altıncısı olması nedeniyle bu yıl grup yarışmalarına ilimizden hem kızlarda hem de erkeklerde ikişer takım katılacak. Dolayısıyla kızlarda ve erkeklerde ilimizden ilk defa ikişer takımla grup yarışmalarına katılacağız.

Okullar arası Küçükler Masa Tenisi İl Birinciliği yarışmaları; 2013-2014 yılında  kızlarda 5 erkeklerde 9 olmak üzere toplam 14  takımla, 2014-2015 yılında kızlarda 9, erkeklerde 17 olmak üzere toplam 26 takımla ve bu yıl 2015-2016  yılında kızlarda 10, erkeklerde 13 takımla olmak üzere toplam 23 takımla yapıldı. Yarışmalarda 35 kız, 49 erkek olmak üzere toplam 84 öğrenci yarışmacı oldu.

Takımları oluşturan öğrenciler ilkokul beş ve altıncı sınıf öğrencileridir. Şampiyon takımlarımızın öğrencilerinin 3-4 yıldır kulüplerde yarışıyor  olması bu başarıyı getirmiştir. Hem kız hem erkek takımımızın 10-12 Mayıs 2016 tarihlerinde bir kısmı ilimizde de yapılacak grup yarışmalarında ilk üçe girerek ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edeceğine güvenimiz oldukça yüksektir.

Masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesinin temelini; veli-öğrenci-sınıf öğretmeni-okul idarecisi- antrenör faktörlerinin koordinasyonu ve kulüplerin masa tenisine verdikleri desteklerin miktarıyla sağlanan çalışmalar oluşturmaktadır. Yarışmalara katılan okullarımızın idarecilerine, antrenörlerine, öğrencilerine ve öğrencilerin velilerine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

KIZLARDA;

1. Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu   -Efeler

2. Mustafa Kiriş Ortaokulu                            -Efeler  

3. Yenipazar Cumhuriyet Ortaokulu             -Yenipazar

4. Gazi Paşa Ortaokulu                                   -Efeler

 

ERKEKLERDE;

1. Sınırteke Ortaokulu                                  -İncirliova  

2. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu                  -Efeler

3. TED EGE Koleji Ortaokulu                       -İncirliova    

4. Nazilli Özel Aydınlık Ortaokulu                 -Nazilli

Yarışmalar sonunda ilk dört dereceye giren okulların takımlarına kupalarını ve sporculara madalyalarını; Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Cemal Kahriman verdiler.