2005 (01 Eylül sonrası) – 2006 - 2007 ve 2008 doğumlu ilkokul öğrencilerinin takım oluşturarak okulları adına yarışabildikleri MEB (MİNİKLER) İLKOKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı. Çok çekişmeli geçen maçlar sonunda 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı şampiyonları Karpuzlu Tekeler ve Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulları bu yılda şampiyon oldular. Kızlarda; Karpuzlu -Tekeler Köyü İlkokulu, Erkeklerde de Aydın-Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu takımları il birinciliklerini aldılar.   

4+4+4 sistemine geçildikten sonra bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen sadece mahalli düzeyde yapılan Türkiye Şampiyonası olmayan okullar arası Minikler masa tenisi yarışmalarına erkeklerde 13 okul takımı (54 öğrenci), kızlarda da 7 okul takımı (27 öğrenci) katıldı. Katılım düşük gibi görünse de düşük değil. Çünkü 2005-2006-2007 doğumlu çocuklarımız ilkokul 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerini oluşturuyor. Bu yaştaki öğrencilerimizin yarışmacı olarak yarışabilecek düzeyde olabilmesi için en az iki yıldır masa tenisi çalışmalarına devam ediyor olması gerekiyor. Masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesinin temeli; öğrenci-sınıf öğretmeni-ilkokul Okul idarecisi-Öğrenci Velisinin çalışmalara önem ve destek vermesinden başlamaktadır. Bu da çok fazla imkanlar gerektirmemektedir. Sadece çocuklarla oyun oynamayı belirli bir disiplin içinde sürekli kılmayı gerektirmektedir. Kursun başlatılmasının ilk üç koşulu eğitici, mekan ve zamandır. İdarecilerimizin görevleri de bunları yaratmaktır.

Yarışmalara katılan okullarımızın idarecilerine, antrenörlerine, öğrencilerine ve öğrencilerin velilerine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren takımlara kupalar ve sporcularına madalyalar verildi.

Yarışmalar sonucunda ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

ERKEKLERDE;

1. Aydın- Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Aydın- Efeler Özel Muzaffer Ancın İlkokulu

3. Aydın- Nazilli Özel Aydınlık İlkokulu

4. Aydın- Germencik Ortaklar Mehmet Hüseyin Öncel İlkokulu

KIZLARDA;

1. Aydın- Karpuzlu Tekeler İlkokulu

2. Aydın- Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

3. Aydın- Germencik Ortaklar Mehmet Hüseyin Öncel İlkokulu

4. Aydın- Ticaret Odası İlkokulu Ticaret Odası İlkokulu

Takımların var olmasında ve aldıkları başarılarda verilen emeklerin hemen hemen tamamına yakını kendilerine ait olan kız takımı antrenörü Yusuf Aksüt ve erkek takımı antrenörü İsmail Kalfa başta olmak üzere MEB minikler kategorisindeki yarışmalara takım getiren tüm antrenörleri özverili çalışmalarından dolayı masa tenisi il temsilcisi olarak teşekkür ediyorum.  

Salih Kızıltepe – Aydın Masa Tenisi İl Temsilcisi