1.Devre yarışmaları, 28 Şubat 2016 tarihinde Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda 2001 ve sonrası yıllar doğumlu olan sporculardan oluşan kulüp takımlarının katılımları ile 2. Devre yarışmaları 12 Haziran 2016 Pazar günü yapılan Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Masa Tenisi Yerel Liglerine ;

Kızlarda; ASTAŞ,

Erkeklerde; Aydın Gençlik Spor Spor Kulüpleri takımları şampiyon bitirdiler.

 

Erkeklerde 8 kulübün 13 takımı,

Kızlarda  10 kulübün 13 takımı yarıştı.

Kızlarda ASTAŞ (A) takımı rahat bir şekilde birinciliğe ulaşırken, erkeklerde Söke Halk Eğitim bünyesinde Antrenör Servet Aydın ve Antrenör Semiha Sakallı yönetiminde açılan masa tenisi kurslarında yetişen sporcular birinci devre yarışmalarında liderliği  elde eden Gençlik Hizmetleri Spor kulübü takımını yenmelerine rağmen averajla şampiyonluğu kaçırdılar. Söke Halk Eğitim kapsamında açılan kurslarda yetişen sporcular iki yıl gibi kısa sürede erkeklerde ikincilik, kızlarda üçüncülük kupalarını alarak Söke’ye sezonun son yarışmasından çifte kupa götürerek büyük bir başarıya imza attılar.

 

Birinci ve ikinci devre yarışmaları sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da sıralamalar şöyle oluştu;

 

ERKEKLER’DE

1. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü (A) takımı                                                                                           2. Söke Belediye Spor Kulübü (A) takımı

3. Yıldız Spor Kulübü (A)takımı

4. İncirliova Belediye Spor Kulübü (B) takımı      

5. Yıldız Spor Kulübü (B) takımı

6. İncirliova Belediye Spor Kulübü (A) takımı

7. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü (B) takımı

8. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü takımı

9. Aydın Büyükşehir Belediye Spor Kulübü takımı

10. Nazilli Belediye Spor Kulübü (A) takımı

11. Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Kulübü takımı

12. Söke Belediye Spor Kulübü (B) takımı

13. Nazilli Belediye Spor Kulübü (B) takımı

 

 

KIZLAR’DA

1. ASTAŞ Spor Kulübü (A) takımı                                

2. Nazilli Belediye Spor Kulübü (A) takımı 

3. Söke Belediye Spor Kulübü takımı

4. Yıldız Spor Kulübü (A) takımı

5. Yıldız Spor Kulübü (B) takımı

6. ASTAŞ Spor Kulübü (B) takımı   

7. İncirliova Belediye Spor Kulübü takımı

8. Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü takımı

9. Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Kulübü takımı

10. Zühal Eğitim Gençlik Spor Kulübü takımı

11. Aydın Özel İdare Köy Hiz. Spor Kulübü takımı

12. AYBESKDER

13. Nazilli Belediye Spor Kulübü (A) takımı