Kamu Kurumları ve kuruluşları, Özel Şirketler, Dernekler, Sendikalar ve Meslek Odalarının çalışanlarının / üyelerinin kadın erkek ayırımı olmaksızın en az iki ve en çok dört çalışanının / üyesinin katılımı ile oluşan Masa tenisi takımlarının yarışması için, 29 Ekim 2016 Cumartesi günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda düzenlenen “Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası”na 11 kurum / kuruluşun 12 takımı katıldı. Turnuvaya Aydın Devlet Hastanesi (A) ve (B) olarak iki takımla, diğer kurum / kuruluşlar birer takımla katıldılar.

            Bir takımın, en az iki en çok dört sporcudan oluşabildiği ve dört tek bir çiftli maç esasına göre beş maç üzerinden oynanan takım yarışmalarında özellikle ilk dört dereceye giren takımların kendi aralarındaki maçlar oldukça çekişmeliydi.            

            Yarışmalarda 9 takım ikişer kişiden 3 takım üçer kişiden oluşan takımlarla yarıştılar. Tüm takımlarda toplam 27 yarışmacı yarıştı. 27 yarışmacının 26’sı erkek 1’i bayan yarışmacıydı.

            Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımının yarışmacısı Yağız Engin turnuvada yaptığı tüm maçlarını kazanarak turnuvanın nağmalup tek yarışmacısı oldu.

            Yarışmalar sonucunda turnuvaya katılan takımların sıralaması şöyle oluşmuştur;

            1.Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı (Yağız Engin, Mustafa Kovan)

            2.Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı (Hıdır Karaca, Nuri Ünneci)

            3.DSİ 21. Bölge Müdürlüğü takımı (Salih Kızıltepe, Servet Aydın, Hüseyin Pirlibeylioğlu)

            4.İl Emniyet Müdürlüğü takımı (Aynur Mutlu, Öner Avcı)

            5.Efeler-Recep Tayyip Erdoğan Orta Okulu takımı (Yusuf Aktaş, Yasin Köse)

            5.İl Jandarma Komutanlığı takımı (Atalay Atuğ, Seyfettin Köse)

            5.Efeler Belediyesi takımı ( Erkan Atmaca, Mehmet Babaoğlu)

            5.Aydın Devlet Hastanesi (B) takımı (Ayhan Sarı, Yasin Tiryaki, Zafer Özen)

            6.Efeler-Efeler Ortaokulu takımı (Süleyman Aydemir, Önder Örün)

            6.Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı (Ferhat Topçuoğlu, Ayhan Temur)

            6.Aydın Devlet Hastanesi (A) takımı (Özgür Kuşçu, Emrah Çalışkan, Erkan Yücel)

            6.Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü takımı (Mehmet Enver Kardeş, Murat Kaya)

           Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren takımların kupalarını ve sporcuların madalyalarını Turnuva Başhakemi Hüseyin AKAR vermiştir.