2003 ve 2004 doğumlu ortaokul öğrencilerinin takım oluşturarak okulları adına yarışabildikleri MEB (YILDIZLAR) OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.          

Hem Erkeklerde hem de Kızlarda Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu Erkek ve Kız takımları İl birinciliklerini aldılar. Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan takımlarımız ilk etapta gruplara gidecekler orada ilk üç dereceye girerlerse 24 okul takımı ile yapılacak Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.

MEB Yıldız Erkekler yarışmalarına 12 ortaokulun Masa Tenisi takımları, MEB Yıldız Kızlar yarışmalarına’da 6 ortaokulun Masa Tenisi takımları katıldılar. Yarışmalara erkeklerde 48 öğrenci, kızlarda 24 öğrenci olmak üzere toplam 72 öğrenci katıldı.

 

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

 

ERKEKLERDE;

1. Dr. Fevzi Mürüvvet Ortaokulu

2. Söke Behiye Hanım Ortaokulu

3. İncirliova Sınırteke Ortaokulu

4. Özel İsabet Ortaokulu

 

KIZLARDA;

1. Dr. Fevzi Mürüvvet Ortaokulu

2. İncirliova Sınırteke Ortaokulu

3. Yenipazar Cumhuriyet Ortaokulu

4. Efeler Dalama Ortaokulu

Hem Kızlarda, hem de Erkeklerde İl birincisi olan Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu takımları yapılacak grup yarışmalarında ilk üçe girerek Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde edebilmek için raket sallayacaklar. İki yıldır Aydın’da il birinciliklerini hiçbir okula bırakmayan ülke genelinde de sekizinci ve dördüncü olarak adından oldukça fazla bahsettiren Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Kız ve Erkek takımlarından bu yıl ilk üç derece almalarını bekliyoruz. Takımlarımıza grup öncelikle grup yarışmalarında  başarılar diliyoruz….