Masa Tenisi İl Temsilciliğince aralıksız dokuz yıldır yapılmakta olan Kulüpler arası masa tenisi yerel liglerinin onuncusu 18 Şubat 2017 Cumartesi günü 2007-2008-2009-2010 doğumlu sporcuların yarışabildiği Minik Erkekler ve Minik Kızlar Kategorileri birinci devre yarışmaları ile başladı.

Minik Erkekler kategorisinde 4 kulübün 4 takımı, Minik Kızlar kategorisinde 4 kulübün 6 takımı yarıştılar. Kızlarda 26 sporcu, erkeklerde 18 olmak üzere toplam 44 minik masa tenisçi takımları ve kulüpleri adına ter döktüler. Kızlarda geçen yılın birincisi Karpuzlu Belediye Spor Kulübü takımı ilk yarıyı üçüncü bitirirken Yıldızspor Kulübü (A) takımı lider bitirdi. Erkeklerde Söke Belediye Spor Kulübü takımı İlk yarıyı lider bitirdi. Sporcuların 6-7-8 yaşlarında mini minicik olması anne-babaların da yarışmaları ilgiyle izlemesine vesile olduğundan veliler tribünde zaman zaman maç yapan çocuklarından daha çok heyecan yaşadılar.

MİNİK ERKEKLERDE ve MİNİK KIZLARDA birinci devre yarışmaları sonunda sıralamalar şöyle oluştu;

 ERKEKLERDE;

 1. Söke Belediye Spor takımı

 2. Yıldız Spor takımı,       

 3. Nazilli Belediye Spor takımı,

 4. Gençlik Hizmetleri Spor (A) takımı,             

 KIZLARDA;

1. Yıldız Spor (A)takımı,

2. Nazilli Belediye Spor takımı

3. Karpuzlu Belediye Spor takımı,

4. Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü (A) takımı,

5. Yıldız Spor (B) takımı

6. Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü (B) takımı,

08 Nisan 2017 Cumartesi günü yapılacak ikinci devre yarışmaları sonucunda şampiyonlar belli olacak. Masa Tenisi Yerel Ligleri 26 Şubat 2017 Pazar günü 2003 ve öncesi doğumluların yarışabileceği BÜYÜK BAYANLAR ve BÜYÜK ERKEKLER Ligleri ile devam edecek.

Salih KIZILTEPE – Aydın Masa Tenisi İl Temsilcisi