01.09.1999-2000-2001-2002 ve 2003 doğumlu Lise öğrencilerinin okulları adına en az üç , en çok  dört öğrenci ile oluşturulan takımlarla MEB GENÇLER OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 26 Aralık 2017 Salı günü Grup Yarışmaları ve 27 Aralık 2017 Çarşamba günü Final yarışmaları olmak üzere Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.

MEB Genç Erkekler yarışmalarına 24 okulun ( 96 öğrenci) Masa Tenisi takımları, MEB Genç Kızlar yarışmalarına’da 16 okulun (64 öğrenci)  Masa Tenisi takımları katıldılar. Yarışmalar önce 4’erli gruplandırma yapılarak grup maçları yapıldı. Grup maçları sonucunda gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar final grubuna yükseldiler. Kızlarda final grubu 8 takımdan, erkeklerde Final grubu 12 takımdan oluştu. Final gruplarında maçlar eleme (yenilen takımın elendiği) usulü oynandı. Yapılan maçlar sonucunda; Erkeklerde, Özel TED EGE KOLEJİ ANADOLU LİSESİ birinci olurken,   Kızlarda da Atatürk Anadolu lisesi İl birinciliğini aldılar.

İlk günkü grup yarışmalarında kızlarda 24 maç, erkeklerde 36 maç olmak üzere toplam 60 takım maçı yapıldı. İkinci günkü final yarışmalarında da kızlarda 8, erkeklerde 12 olmak üzere toplam 20 takım maçı yapıldı. Kız erkek İl Birincilikleri yarışmalarında iki günde toplam 80 takım maçı yapıldı.

Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan okullarımız  16-18 Şubat 2018 tarihlerinde Uşak İlinde yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil edecekler. Takımlarımızın buradaki başarılarını gruplarda da göstererek İlimizi Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmelerini bekliyoruz.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

KIZLARDA;

1. Aydın Atatürk Anadolu Lisesi - ( Efeler)

2. Kuşadası Hasan-Fatma Önal Anadolu Lisesi (Kuşadası )

3. Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi  (Efeler )

4. Aydın Lisesi   – (Efeler )

ERKEKLERDE;

1. ÖZEL TED EGE Koleji Anadolu – (İncirliova)

2. Nazilli Fen Lisesi     (Nazilli)

3. Aydın Lisesi  (Efeler)

4. Köşk Meslek Teknik Anadolu Lisesi  (Köşk)

Yarışmalar sonunda ilk dört dereceye giren takımlara kupaları ve takımlardaki sporculara madalyaları verildi.