VETERAN ERKEKLER  KATEGORİSİNDE; AYDIN BELEDİYE

BÜYÜK BAYANLAR KATEGORİSİNDE ; OSMANBÜKÜ  Spor kulüplerinin takımları ilk yarıları lider bitirdiler.

18 Mart 2012 Pazar günü Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor salonunda 1998  ve öncesi yıllar doğumlu bayan sporculardan oluşan BÜYÜK BAYANLAR ve 1970 ve öncesi yıllar doğumlu  erkek sporculardan oluşan VETERAN ERKEKLER  masa tenisi yerel ligleri birinci devre yarışmaları yapıldı.

Veteran  Erkekler Ligine; Aydın Belediye, Söke Belediye, Kuşadası Amatör Gençlik, DSİ ve Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor kulüplerimizin masa tenisi takımları,

Büyük Bayanlar Ligine; Osmanbükü, Söke Belediye , Nazilli Belediye , Dalama Belediye  ve Yılmaz Spor kulüplerimizin masa tenisi takımları katıldılar.

İlimizde dört sezondur yapılmakta olan Mahalli Masa Tenisi Liglerinin beşinci sezonu içindeki birinci devre yarışmaları Pazar günü Mimar Sinan Spor Salonunda yapılan Veteran Erkekler ve Büyük Bayanlar yarışmaları ile tamamlanmış oldu. İçinde bulunduğumuz ve 30 Haziran 2012 tarihinde sona erecek olan 2011-2012 Masa Tenisi Sezonunda da ilimizde ERKEKLERDE 6 ve BAYANLARDA  5  olmak üzere toplam 11 kategoride Masa Tenisi Mahalli liglerini gerçekleştirdik. Bu liglerde 21 kulübümüzün 123 takımı mücadele ediyor. 5 yıldır yaptığımız çalışmalar ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 28 Şubat 2012 tarihli verilerine göre “Lisanslı Faal Masa Tenisi Sporcu sayısı” bazında ilimiz  ülkemiz genelinde İstanbul’un ardından ikinci sırayı almıştır. İstanbul’da faal masa tenisi sporcusu 612, İlimizde 353, Denizli’de 335, Ankara’da 311, Eskişehir’de 270, İzmir’de 264, Bursa’da 231, Samsun’da 108, Adana’da 71,  Konya’da 46, Kayseri’de 43 dür. Görüldüğü gibi yaptığımız çalışmalarla gelecekte Aydın’ımızı masa tenisinde ileri seviyelere taşımaya devam edeceğiz. Bunun için çok fazla maddi kaynaklara ihtiyaç yok. Çok küçük kaynaklarla bu potansiyeli kullanabiliriz. Yalova Belediyesinin yaptığı gibi özellikle Aydın, Nazilli, Kuşadası, Didim, Söke gibi büyük belediyelerimiz Sosyal işler ve Kültür müdürlükleri yetkililerinin  bizim çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olması için çaba harcamasını ve konuyu belediye başkanlarımıza anlatmalarını bunun sonucunda çok küçük kaynaklarla mahallelerde 6-8 masa tenisi masası konabilecek prefabrik mini masa tenisi salonları tesis etmelerinin  hayalini kuruyoruz. Amacımız masa tenisini Aydın’da herkesin bilerek oynamasını sağlamak. Çünkü masa tenisi yedi yaşından yetmiş yaşına kadar herkesin yapabileceği bir spor dalıdır. 11 Şubat 2012 tarihinde 7-8 yaşındaki Kız ve Erkek çocuklarımızın sporcu olarak katıldığı Minikler Liglerinin Birinci devre yarışmalarını yapmıştık. 18 Mart 2012 tarihinde de aralarında dedelerinde (42-65 yaş arası yaşlarda sporcularla) bulunduğu Veteran Erkekler 1. Devre yarışmalarını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızdan, Kurumlarımızdan, Kuruluşlarımızdan biraz ilgi biraz destek olmalarını istiyoruz.    

 1. Devre yarışmaları sonucunda VETERAN ERKEKLER’de ve  BÜYÜK BAYANLAR'da  sıralamalar şöyle oluştu;

       VETERAN ERKEKLER’DE

1.        Aydın Belediye Spor Kulübü takımı

2.        Söke Belediye Spor takımı

3.        Kuşadası Amatör Gençlik Spor takımı,

4.        DSİ Spor (A) takımı

5.        DSİ Spor (B) takımı

6.     Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor takımı

 BÜYÜK BAYANLAR’DA

  1. Osmanbükü Spor Kulübü  takımı
  2. Söke Belediye Spor takımı
  3. Nazilli Belediye Spor Kulübü  takımı
  4. Dalama Belediye Spor Kulübü takımı
  5. Yılmaz Spor Kulübü takımı

 Veteran  Erkekler Liginin 2. Devre yarışmaları 05 Mayıs 2012 tarihinde,  Büyük Bayanlar Liginin 2. Devre  yarışmaları 22 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olup, 2011-2012 Yılı Masa Tenisi Sezonunun Şampiyonları belli olacaktır. 

 Salih Kızıltepe,  Masa Tenisi İl Temsilcisi