MASA TENİSİ MİNİKLER LİGLERİNDE KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU !

 MİNİK KIZLAR LİGİ ŞAMPİYONU; SÖKE BELEDİYE SPOR

 MİNİK ERKEKLER LİGİ ŞAMPİYONU; YENİPAZAR GENÇLERBİRLİĞİ BELEDİYE SPOR  kulüpleri takımları oldular.

 Birinci devre yarışmaları 11 Şubat 2012 tarihinde yapılan MASA TENİSİ YEREL LİGLERİNDEN MİNİKLER KATEGORİSİ;  KIZ ve ERKEK LİGLERİNİN ikinci devre yarışmaları 31 Mart 2012 tarihinde Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. İkinci devre yarışmaları sonucunda;  Kızlarda, Söke Belediye Spor Minik Kız takımı,  Erkeklerde Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Takımları nağmağlup olarak Şampiyon oldular. 2002-2003-2004 doğumlu minik masa tenisçilerin yarışmalarında zaman zaman oldukça çekişmeli enstantaneler yaşandı. O anlarda trübündeki seyirciler, sporcuların velileri, sporcuların kendileri adrenalini yüksek anlar yaşadılar. 7-8-9 yaşındaki çocukların bu güzel mücadeleleri, seyredenleri bu bücürlerde neler beceriyormuş dedirtircesine parmak ısırttılar. Miniklerin yarışmalarını seyreden herkes masa tenisinin çocuklarımız için ne kadar yararlı bir etkinlik olduğunu yaşayarak görmüş oldular. Hele hele Muzaffer Ancın Spor Kulübü oyuncusu 2004 doğumlu Halil İbrahim Ergen’i seyretmek bir başkaydı. Halil İbrahim Ergen’in annesi ve babasının çocuklarının ortaya koyduğu performansı gördükçe masa tenisi oynaması için yaptıkları desteklerin ne kadar doğru olduğunu yaşayarak gördüler.  

Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren kulüplerin takımlarına kupa ve sporcularına da madalya verildi. Minik kızlarda dereceye girenlerin madalyalarını ve kupasını yarışma Başhakemi Hüseyin Akar, Minik erkeklerde dereceye girenlerin madalyalarını ve kupasını Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdi. İl temsilcisi Salih Kızıltepe; üçüncü olan kulübün sporcularına bir sonraki yarışmada ilk hedefiniz ikincilik olsun, ikinci olan kulübün sporcularına bir sonraki yarışmada ilk hedefiniz birinci olmak olsun, birinci olan kulübün sporcularına da birinci olarak kalmak kolay değildir  bir sonraki yarışmada birinciliği kaptırmamak için daha fazla çalışmalısınız hedeflerini gösterdi. Sporcularda bu hedefler için daha fazla çalışacakları sözünü verdiler. Bu Minik sporcuların yetişmelerine emek veren masa tenisi antenörleri; Servet Aydın, Alaaddin Coşkunçay, İlkay Köklüce, İsmail Kalfa, Bahar Özkan, Hüseyin Aydeniz, Taner Kuşpaz, Hacı Bebek Çelik, Aytül Çelik, Hüseyin Özel, Süleyman Aydemir, Soner Arpat, Ramazan Erkan Şahin, Sevil Karakaya ve Salih Kızıltepe’ ye verdikleri emeklerinden dolayı veliler ve Aydın Masa Tenisi İl Temsilciliği olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.

1. ve 2. devre yarışmaları sonucunda Minik Erkeklerde ve Minik Kızlarda  genel sıralamalar şöyle oluştu;

Minik Erkekler Ligi

  1. Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Kulübü takımı, (Ömer Berkay Bozkurt-Mert Karahan-Mertcan Efe Yantaz-Mert Uğur Dalar)
  2. Muzaffer Ancın Spor Kulübü takımı, (Selman Batur Melekoğlu-Koralp Kum-Halil İbrahim Ergen-Yusuf Cengiz-Ege Bacaksız)
  3. Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü (A) takımı, (Mertcan Suludağ-Oğuzhan Çakır-Anıl Acar)
  4. Osmanbükü Spor Kulübü takımı,
  5. Aydın Gençlik Spor Kulübü (A) takımı,
  6. Aydın Gençlik Spor Kulübü takımı (B) takımı
  7. Aygenç Spor Kulübü takımı,
  8. Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü (B) takımı,

 Minik Kızlar Ligi 1. Devre sonucu oluşan Sıralama

    1. Söke Belediye Spor Kulübü takımı,(Serra Sudenur Babaoğlu-Buse Eken-Nilay Ay-Sena Çelebi-Havvanur Maytayman)

     2. Işıklı Demirspor Kulübü takımı, ( Selma Yamak-Esra Kahvecioğlu-Balın Önal-Beyza Kahvecioğlu)

      3. Didim Belediye Spor Kulübü takımı,(İlsu Ergün-Helin Bingöl-Pelinsu Pehlevan-Emine Doğa Erşahin)

      4. Aydın Gençlik Spor kulübü takımı,

      5. Muzaffer Ancın Spor Kulübü takımı

      6. Köşk Belediye Doğan Spor Kulübü takımı,

      7. Osmanbükü Spor Kulübü takımı,

      8. Nazilli Belediye Spor Kulübü takımı,

 Masa Tenisi Yerel Ligleri, 08 Nisan 2012 Pazar günü GENÇLER LİGLERİ 2. DEVRE YARIŞMALARI ile devam edecek.