KATILIMCI SAYISINDA YENİ BİR REKOR !

“Ulusal Egemenlik Haftası Masa Tenisi Turnuvası” yapıldı.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği 2012 yılı Faaliyet Programı gereğince; 2002-2003-2004 doğumluların Minik Erkek ve Minik Kız olarak ayrı ayrı, 1999-2000-2001 doğumluların Küçük Erkek ve Küçük Kız olarak ayrı ayrı, 1997-1998 doğumluların Yıldız Erkek ve Yıldız Kız olarak ayrı ayrı olmak üzere 6 farklı kategoride “Ulusal Egemenlik Haftası Masa Tenisi Turnuvası”  21 Nisan 2012 Cumartesi günü Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. Aydın-Merkez, Koçarlı, Nazilli, Yenipazar, Köşk, Karpuzlu, İncirliova, Germencik, Söke ve Kuşadası ilçelerindeki ilköğretim okullarından gelen öğrenciler Aydın Masa Tenisi faaliyetlerinde bir rekor yarattılar. İlimizde bir turnuvaya katılan toplam masa tenisçi sayısı rekoru olan 245 (12 Kasım 2011  tarihinde yapılan Atatürk’ü Anma Turnuvasındaki) sporcuyu aşarak 251 sporcuya çıkardılar. Üstelik 245 sporcu sayısı 11 farklı kategoride yapılan turnuvada gerçekleşmişti. Ulusal Egemenlik Haftası Masa Tenisi Turnuvası 6 farklı kategoride yapıldı. Minik Kızlar Kategorisinde 45, Küçük Kızlar Kategorisinde 53, Yıldız Kızlar Kategorisinde 6, Minik Erkekler Kategorisinde 54, Küçük Erkekler Kategorisinde 73 ve Yıldız Erkekler Kategorisinde 20 öğrenci yarışmalara katıldılar.

Milli Eğitim İl Müdürümüz Sayın Pervin Töre, turnuvamızın yapıldığı salona gelerek masa tenisi camiamızı onurlandırdılar. Bir süre yarışmaları izlediler. Yaptıkları konuşmada, çocuklarımızın bu gibi sportif etkinlikler içinde bulunmalarının çok önemli olduğunu, bu sayede çocuklarımızın; bilgisayar bağımlılığından, televizyon bağımlılığından, kötü ortamlara düşmelerinden alıkonulduğunu, yenmeyi yenilmeyi yaşayarak yaşama hazırlandıklarını ifade ederek çocuklarımızın sportif etkinlikler içinde olmasını sağlayan velilerimize teşekkürlerini iletti. Milli Eğitim İl Müdürlüğü olarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Masa Tenisi Federasyonu Aydın İl Temsilciliği, Aydın Masa Tenisi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneği ile Aydın’da masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesi için ortak çalışmalar içerisinde olacaklarını, salonda yaşanan anın bir şenlik havası yarattığını ve 23 Nisan kutlamalarının bugünden başlamış olduğunu ifade ederek turnuvanın gerçekleşmesinde katkısı olan herkesi kutlarım dedi. Konuşmasından sonra salondaki masa tenisçilerle fotoğraflar çektirmesine mütakip herkese başarılar ve kolaylıklar dileyerek salondan ayrıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre’ye, masa tenisi turnuvasının yapıldığı salona gelerek Aydın Masa Tenisi camiasını onurlandırması ve desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

Sabah saat 09:00’dan akşam saat 19:30’a kadar süren turnuvada; sporcular, antrenörler, hakemler, görevliler, veliler çok yorulmalarına rağmen yaşanan güzel enstantaneler bu yorgunlukları unutturdu. Turnuvaya katılan sporcular, veliler ve oradan geçenler için salon girişinde Masa Tenisi İl Temsilciliğince organize edilerek döktürülen lokma ikramı herkesin memnun olmasına vesile oldu.

Katılımda, ilimizde yapılan yarışmalara katılan sayısında rekor kırılan ve yoğun geçen turnuva sonucunda kategorilerinde ilk üç’e girerek madalya alan öğrencilerimiz şunlar;

 MİNİK KIZLAR

1. Buse EKEN                          (Aydın-Merkez Gazipaşa İ.O.)

2. Serra Sudenur BABAOĞLU (Aydın-Merkez Gazipaşa İ.O.)

3. Nilay AY                               (Aydın-Merkez Cumhuriyet İ.O.)

 KÜÇÜK KIZLAR

1. Azime KAVAS              (Aydın-Merkez Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu İ.O)

2. Tuğçe KASAP              (Aydın-Merkez Dalama İ.O.) 

3. Pelin TEKİN                  (Aydın-Merkez Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu İ.O.)

 YILDIZ KIZLAR

1. Nuray YAMAK               (Aydın-Merkez Işıklı İ.O.)

2. Asiye Sema KINAYER  (Aydın-Merkez Dalama İ.O.) 

3. Aycan KÜÇÜK              (Nazilli Çapahasan İ.O.)

  

 MİNİK ERKEKLER

1. Tolga AKBAĞ                   (Aydın-Merkez Cumhuriyet İ.O.)

2. Ömer Berkay BOZKURT  (Aydın-Merkez Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu İ.O.)

3. Mert KARAHAN                (Aydın-Merkez TED EGE Koleji) 

KÜÇÜK ERKEKLER

1. Oğuzhan GÜLEÇ               (Köşk Adnan Menderes İ.O.)

2. Hulusi İzzet Demirel           (Aydın-Merkez Dalama İ.O.) 

3. Sefa YAĞIN                          (Aydın-Merkez Efeler İ.O.)

 YILDIZ ERKEKLER    

1. Selim ÖRÜ                                       (Aydın-Merkez Cumhuriyet lisesi)

2. Yahya Sıdık KALKAN                       (Aydın-Merkez Muzaffer Ancın İ.O.)

3. Onurcan ÖMERÜLFARUKOĞLU  (Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi)

Yarışmalar sonucunda kategorilerinde ilk üç dereceye giren öğrencilere madalyalarını, Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe, Antrenör Bahar Özkan, Antrenör Mustafa Aydın, Hakem Sultan Şahin Arkan ve Hakem Sabri Köksal verdiler.