Birincisi 40 öğrencinin katılımı ile 2009-Eylül ayında, ikincisi 67 öğrencinin katılımı ile 2010-Ekim ayında, üçüncüsü 2011-Ekim ayında yapılan “IŞIKLI MUHTARLIĞI 4. GELENEKSEL FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI” 06 Ekim 2012 Cumartesi günü 88 öğrencinin katılımı ile Işıklı İlköğretim Okulu Spor Salonunda yapıldı. Yarışmalar 6 kategoride yapıldı.

İlimizdeki 2012-2013 masa tenisi sezonu faaliyetleri üç yıldır olduğu gibi bu yılda Işıklı Muhtarlığı Masa Tenisi Turnuvası ile Işıklı’dan start aldı.

1998-1999 doğumluların YILDIZLAR, 2000-2001-2002 doğumluların KÜÇÜKLER, 2003-2004 doğumluların MİNİKLER kategorilerinde yarıştıkları turnuva; Aydın Merkez ve ilçelerden saat 09:00’dan itibaren velileri ile birlikte Işıklı Köyüne gelen öğrencilerin yarışmaya katılma başvuruları alındıktan sonra kategorileri belirlenerek saat 10:30’da başladı. Saat 17:45’de sona erdi.

Yarışmalar eleme grupları ve final grupları olarak iki aşamalı yapıldı. Özellikle eleme grupları sonrası başlayan final gruplarındaki maçlarda, çok çekişmeli maçlar ortaya çıkınca yarışmacıların tribünlerdeki taraftarlarının tezahüratları da eklenince heyecanlı anlar yaşanmasına vesile oldu. 

Işıklı Köyü Muhtarı Sezgin Kahya’nın turnuvaya katılan sporculara ve sporcuların velilerine yönelik yapmış olduğu pilav üstü tavuk ve keşkek ikramı herkesin memnuniyetinin bir kat daha artmasına vesile oldu.

Minik Kızlar kategorisinde 3, Küçük Kızlar kategorisinde 32, Yıldız Kızlar kategorisinde 7, Minik Erkekler kategorisinde 11, Küçük Erkekler kategorisinde 22, Yıldız Erkekler kategorisinde 13 öğrencinin katılımları ile yapılan yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren öğrenciler ve okulları şöyle;

 MİNİK KIZLAR (Katılan 3 Kişi)

  1. Şeyma Kaya
  2. İlayda Toga
  3. Eslemnur Kaya

 KÜÇÜK KIZLAR (Katılan 32 Kişi)

  1. Azime Kavas                    
  2. Pelin Tekin           
  3. Buse Eken                         

 YILDIZ KIZLAR (Katılan 7 kişi)

  1. Buse Yorgancı                
  2. Serpil Özçineli                   
  3. Nuray Yamak                     

 MİNİK ERKEKLER (Katılan 11 Kişi)

1. Ömer Berkay Bozkurt                             

2. Mehmet Can Suludağ             

3. Ahmet Bulut                                

 KÜÇÜK ERKEKLER (Katılan 22 Kişi)

1. Vahit Koyuncu       

2. Baha Can           

3. Selman Batur Melekoğlu                    

 YILDIZ ERKEKLER (Katılan 13 Kişi)

1.Özcan Kayabaş                         

2.Barış Demiröz                             

      3.M. Emin Akgün                          

 Muhtar Sezgin Kahya,  mazereti nedeniyle ödül töreninde bulunamadı. Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren sporcuların madalyalarını Okul Müdürü Selami Kanmaz, Okul Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz, Masa Tenisi Antrenörü, Bahar Özkan ve Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih KIZILTEPE verdiler.

Masa Tenisi İl Temsilcisi olarak, Işıklı Köyü Muhtarı Sayın Sezgin KAHYA’ya Aydın’da masa tenisinin yaygınlaşmasına ve gelişmesine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.