“GÜZELHİSAR ROTARY KULÜBÜ 6. GELENEKSEL FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI” 16 ARALIK 2012 Pazar günü Bayanlarda 2 kategoride, Erkeklerde 4 kategoride ve Bayan-Erkek Karışık Elit Sporcular kategorisinde olmak üzere toplam 7 kategoride 68 masa tenisi yarışmacısının katılımı ile Aydın Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleştirildi. Bu turnuvada ilk defa üst seviyede masa tenisi oynayan erkek ve bayan masa tenisi sporcularını sadece kendileri ile yarıştırarak önceden olduğu gibi kendini geliştirmekte olanlarla kendini geliştirmiş olanları aynı kategoride yarıştırmadık. Bu uygulama, kategorilerde nisbeten birbirlerine denk güçteki sporcuların birbirleriyle maçlar yapmalarını sağladığından kategorilerde birbirine denk kuvvetteki sporcuların karşılaşmaları çekişmeli geçti. Yarışmaları seyretmeye gelen masatenisi severler oldukça güzel enstantaneler seyrettiler. Maçları seyretmekten zevk aldılar. YARIŞMALAR; Bayanlarda, Yıldız Bayan , Büyük Bayan Erkeklerde; Yıldız Erkek , Genç Erkek , Büyük Erkek, Veteran Erkek, ayrıca Bayan-Erkek karışık Elit Sporcular kategorilerinde yapıldı.

KATEGORİLERİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR:

Yıldız Bayanlar (Katılan 13 kişi.)

1. Buse Yorgancı Aydın-Merkez

2. Azime Kavas Aydın-Merkez

3. Nuray Yamak Aydın-Merkez

4. Ceyda Bezek Kuşadası

Büyük Bayanlar (Katılan 4 kişi)

1.Sevil Karakaya Nazilli

2.Ratibe Doğan Aydın-Merkez

3. Elif Bostan Aydın-Merkez

4. Fadime Aydemir Aydın-Merkez

Yıldız Erkekler (Katılan 17 kişi. )

1.Özcan Kayabaş Köşk

2.Oğuzhan Güleç Köşk

3.Selman Melekoğlu Aydın-Merkez

4. Yunus Kaya Aydın Merkez

 Genç Erkekler (Katılan 10 kişi)

1. Yahya Kalkan Aydın-Merkez

2. Mutlu Uyar Yenipazar

3. Selahattin Can Uğuzer Aydın-Merkez

4. M. Ali Sığınç Aydın-Merkez

 Büyük Erkekler (Katılan 6 kişi)

1. Servet Aydın Söke

2. Barış Aslan Aydın-Merkez

3. Hüseyin Akdeniz Aydın-Merkez

4. Mesut Bora Aydın-Merkez

 Veteran Erkekler (Katılan 8 kişi)

1. Hüseyin Pirlibeylioğlu Aydın-Merkez

2. Ramazan Erkan Şahin Kuşadası

3. Hüseyin Özel Aydın-Merkez

4. Mehmet Salman Aydın-Merkez

 Elit Spoorcular (Katılan 10 kişi)

1.Faruk Akbağ Aydın-Merkez

2.Özgür Rahmi Özmen Aydın-Merkez

3.İsa Can Aydın-Merkez

4. Aynur Mutlu Aydın-Merkez

 Saat 11:00’ de başlayan yarışmalar saat 17:30’ da sona erdi. Yarışmalar sonucunda kategorilerinde ilk dört dereceye giren sporcuların madalyalarını Güzelhisar Rotary Kulübü Başkanı Abdurrahman Yıldız , Üye Ahmet Çetintaş, Üye Banu Budak, Üye Belkıs Ersoy Ancın, Üye Altan Güney, Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdiler. 10 Kasım 2012 Cumartesi günü 150-170 katılımcı beklenirken 274 katılımcı ile yapılmak zorunda kalan ve yarışmacıların, velilerin, hakemlerin, görevli personelin demoralize olarak ayrılmak zorunda kaldığı Atatürk’ü Anma Haftası Masa Tenisi Turnuvasından sonra katılımı düşük tutmak amacıyla yarışma kategorisini azaltarak sınırlı katılım sağlanan yedi kategoride gerçekleştirilen yarışmalara 68 yarışmacı katıldı. Güzelhisar Rotary Kulübünün 2007 yılından beri her yıl Aralık ayı içinde gerçekleştirmiş olduğu ve bu yıl altıncısını gerçekleştirdiğimiz turnuvanın sponsorluğunu üslenerek Aydın’daki masa tenisi faaliyetlerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı, Güzelhisar Rotary Kulübü Başkanlarına ve üyelerine şahsım ve Aydınlı Masa Tenisçiler adına Masa Tenisi İl Temsilcisi olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Masa tenisi, amatörce bir kitle sporu olabilecek özellikleri taşımaktadır. Her yaş grubunca, iş yerinde, Spor Salonunda, tatilde , okulda vb. her yerde oynanabilen masa tenisini Aydın’lı hemşerilerimize öğretebilmek için yerel yöneticilerden mahallelerde 2’şer-3’er masalık mini masa tenisi salonları yapmalarını hayal ediyoruz. Bahsedilen mini masa tenisi salonların maliyeti maliyet-getiri kıyaslamasında yok denecek kadar cüzzi çıkmaktadır. Umarım bu talebimiz ilgili yerlerdeki yetkililere ulaşır.

Salih Kızıltepe-Masa Tenisi İl Temsilcisi