İlimizde beş  sezondur  aralıksız yapılmakta olan Mahalli Masa Tenisi Liglerinin altıncısı Veteran Erkekler kategorisi ile başlamış oldu.

42 ve daha yukarı yaşlarda olan sporcuların yarışmacı olabildiği VETERAN ERKEKLER KATEGORİSİNDE kulüpler arası takım yarışmaları 20.01.2013 Pazar günü Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. Beş kulübün 6 takımının katılımı ile lig usulü yapılan karşılaşmalar sonunda  ilk dört maçlarını kazanan Aydın Belediye ve Söke Belediye takımları günün son maçında karşılaştılar. AYDIN BELEDİYE Spor kulübünün İsa Can - Alaaddin Coşkunçay - Akın Akpınar’dan oluşan Veteran Erkek Takımı Servet Aydın-Salih Kızıltepe-Mustafa Aydın’dan oluşan Söke Belediye Spor Veteran Erkek takımını çok çekişmeli ve başa baş geçen maçlar sonucunda 3-2 yenerek ilk yarıyı lider bitirdi.  Söke Belediye Spor Antrenörü Servet Aydın yarışmalar sonrasında yaptığı açıklamada geçen yılda aynı durumun yaşandığını yani birinci devreyi Aydın Belediye Spor’un lider bitirdiğini ancak ikinci devre yarışmalarında Aydın Belediye Spor’u yenerek Söke Belediye Spor’un Şampiyon olduğunu bu yılda ikinci devre yarışmalarında Aydın Belediye Spor takımını yenerek şampiyonluğu alacaklarını ifade etti.

 Veteran Erkekler Ligine; Aydın Belediye, Söke Belediye, Kuşadası Amatör Gençlik, DSİ, ve Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor kulüplerimizin masa tenisi takımları katıldı.

1. Devre yarışmaları sonucunda ;

Aydın Belediye Spor Kulübü takımı……………..…BİRİNCİ,

Söke Belediye Spor takımı………………………….İKİNCİ,

Kuşadası Amatör Gençlik Spor takımı…………….ÜÇÜNCÜ,

DSİ Spor (B) takımı………………………………….DÖRDÜNCÜ,

DSİ Spor (A) takımı …………………………………BEŞİNCİ,

Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor takımı….. ALTINCI oldu.

Veteran Erkekler Liginin 2. Devre yarışmaları 07 Nisan 2013 tarihinde yapılacak olup, 2012-2013 Yılı Masa Tenisi Sezonunun Şampiyonu belli olacak.

 Salih Kızıltepe, Masa Tenisi İl Temsilcisi