MASA TENİSİ MİNİKLER LİGLERİNDE KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU ! MİNİK BAYANLAR LİGİ ŞAMPİYONU; KÖŞK BELEDİYE DOĞAN SPOR, MİNİK ERKEKLER LİGİ ŞAMPİYONU; YENİPAZAR GENÇLERBİRLİĞİ BELEDİYE SPOR kulüpleri takımları oldular. Birinci devre yarışmaları 26 Ocak  2013 tarihinde yapılan MASA TENİSİ YEREL LİGLERİNDEN MİNİKLER KATEGORİSİ; BAYAN ve ERKEK LİGLERİNİN ikinci devre yarışmaları 13 Nisan 2013 tarihinde Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. İkinci devre yarışmaları sonucunda; Bayanlarda, Köşk Belediye Doğan Spor Minik Bayan takımı, Erkeklerde Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Takımları nağmağlup olarak Şampiyon oldular. 2003-2004-2005 doğumlu minik masa tenisçilerin yarışmalarında zaman zaman oldukça çekişmeli enstantaneler yaşandı. Özellikle birinciliği belirleyecek Köşk Belediye Doğan Spor  ile ASTAŞ Spor kulübü takımları arasındaki günün son maçı oldukça heyecanlı anlar yaşandı. 5 maç üzerinden oynanan müsabakada 1. maçı ASTAŞ Sporcusu Şeyma Kaya 3-0 aldı. 2. maçı Köşk Belediye Doğan Spor sporcusu Hüsnehan Tımar 3-2 aldı. 3. maçı ASTAŞ Sporcusu İlayda Toğa 3-1 aldı. 4. maçı Hüsnühan Tımar 3-0 aldı ve durum 2-2 oldu. Sonuç en son  maç olan 5. maça kaldı. 5. maçı Eslemnur Kaya ile Beyza Kıratlı yaptı. İlk seti Eslemnur, 2. seti Beyza kıratlı, 3. Seti Beyza Kıratlı, 4. Seti Eslemnur aldı. Sonucu son set belirleyecekti. Son seti Beyza Kıratlı 11-4 aldı ve takımının ŞAMPİYON olmasını sağladı. 7-8-9 yaşındaki çocukların bu güzel mücadeleleri, seyredenleri mutlu, sevinçli anlar yaşattı. Miniklerin yarışmalarını seyreden herkes masa tenisinin çocuklarımız için ne kadar yararlı bir etkinlik olduğunu yaşayarak görmüş oldular. Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren kulüplerin takımlarına kupalarını ve sporcularına madalyalarını Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdi. İl temsilcisi Salih Kızıltepe ödül töreni esnasında miniklere başta sizler olmak üzere sizleri eğiten antrenörlerinize, destek veren ailelerinize teşekkür ediyorum. Düzenli, disiplinli çalışmaya devam ederek ilimiz düzeyindeki başarılarınızı ülkemiz düzeyine çıkarmanızı diliyorum diyerek organizasyonda katkısı olan herkesi katkılarından dolayı teşekkür etti.

1.     ve 2. devre yarışmaları sonucunda 2012-2013 Sezonunun Minik Erkeklerde ve Minik Bayanlarda genel sıralamalar şöyle oluştu;

Minik Erkekler Ligi

1. Yenipazar Gençlerbirliği Belediye Spor Kulübü takımı, (Ömer Berkay Bozkurt-Mert Karahan-Egemen Demirci-Metehan Şaba)

2. Köşk Belediye Doğan Spor (A) takımı (Oğuzhan Çakır-Mehmet Can Suludağ-Berk Dallar)

3. Gençlik Spor takımı (Enes Avcı-Ahmet Bulut-Alperen Akbay)

4.Köşk Belediye Doğan Spor (B) takımı

5. Yedieylül Gençlik Spor (A) takımı

6. Söke Belediye Spor takımı

7.Muzaffer Ancın Spor (A) takımı

8. Yedieylül Gençlik Spor (B) takımı

9. Osmanbükü Spor (A) takımı

10. Muzaffer Ancın Spor (B) takımı

11. Osmanbükü Spor (B) takımı

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Minik Bayanlar Ligi

1.     Köşk Belediye Doğan Spor  (A) takımı

2.     ASTAŞ Spor takımı

3.     Nazilli Belediye Spor takımı

4.     Osmanbükü Spor takımı

5.     Yedieylül Gençlik Spor takımı

6.     Köşk Belediye Doğan Spor takımı

7.     Osmanbükü Spor (B) takımı

8.     Kuşadası Amatör Gençlik Spor takımı

 Masa Tenisi Yerel Ligleri, 05 Mayıs 2013 Pazar günü YILDIZLAR LİGLERİ 2. DEVRE YARIŞMALARI ile devam edecek.

21 Nisan 2013 Pazar günü 1999 ve sonrası doğumluların yarışabileceği “ULUSAL EGEMENLİK HAFTASI FERDİ MASA TENİSİ TURNUVASI” Erkeklerde 4, Kızlarda 4 olmak üzere toplam 8 kategoride yapılacak. Bu turnuvaya yüksek 200-250 kadar katılımcının olmasını bekliyoruz.