MEB MİNİKLER KATEGORİSİNDE; Kızlarda- Köşk Adnan Menderes İlkokulu ☺☺☺ Erkeklerde-Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu İlköğretim Okulu İL BİRİNCİLİKLERİNİ aldılar.

2003 ve 2004 doğumlu ilkokul öğrencilerinin takım oluşturarak okulları adına yarışabildikleri MEB (MİNİKLER) İLKOKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 16 Mayıs 2013 Perşembe günü Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı. Erkeklerde, Aydın Merkez Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu, Kızlarda da Köşk Adnan Menderes İlköğretim okulu takımları İl birinciliklerini aldılar. 4+4+4 sistemine geçildikten sonra bu yıl ilk defa gerçekleştirilen sadece mahalli düzeyde yapılan Türkiye Şampiyonası olmayan okullar arası Minikler masa tenisi yarışmalarına erkeklerde 6 okul takımı, kızlarda 4 okul takımı katıldı. Katılım düşük gibi görünse de düşük değil. Çünkü 2003-2004 doğumlu çocuklarımız ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerini oluşturuyor. Bu yaştaki öğrencilerimizin yarışmacı olarak yarışabilecek düzeyde olabilmesi için en az iki yıldır masa tenisi çalışmalarına devam ediyor olması gerekiyor. Dolayısıyla ilkokul 1. ve 2. sınıflarda iken masa tenisi çalışmalarına başlamak gerekiyor. Masa Tenisi İl Temsilciliği olarak yıllardır hedefimiz sınıf öğretmenleri ile 1. 2. sınıftaki öğrencileri masa tenisi kurslarında bir araya getirmek çalışmalarına çok ama çok önem veriyoruz ama maalesef ilgili taraflarda o bilinci oluşturamamamız nedeniyle amacımız doğrultusunda ilerlememiz pek olmuyor. Bu amacımıza bir miktar hizmet edecek olan ilkokul öğretmenlerimizin Masa Tenisi Antrenör Sertifikası alıp okullarında öğrencilerine yönelik kurslar başlatabilmeleri için ilimizde Haziran-2013 sonunda “1. Kademe Masa Tenisi Antrenör Kursu” açılması girişimlerimizi başlattık. Açılacak kursa özellikle ilimiz ilkokullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapan öğretmenlerimizin katılmalarını ve sertifikayı aldıktan sonra okullarında öğrencilerine ekzersiz etkinliği olarak masa tenisi kursunu başlatmalarının sporun gelişmesi açısından çok önemli bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. Masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesinin temeli; öğrenci-sınıf öğretmeni-ilkokul Okul idarecisi üçgenindekilerin çalışmalara önem vermesinden başlamaktadır. Bu da çok fazla imkanlar gerektirmemektedir. Sadece çocuklarla oyun oynamayı belirli bir disiplin içinde sürekli kılmayı gerektirmektedir. Kursun başlatılmasının ilk üç koşulu eğitici, mekan ve zamandır. İdarecilerimizin görevleri de bunları yaratmaktır.

Yarışmalara katılan okullarımızın idarecilerine, antrenörlerine, öğrencilerine ve öğrencilerin velilerine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyor, dereceye girenleri ikinci bir daha kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren takımların kupalarını ve sporcularına madalyalarını Masa Tenisi İl temsilcisi Salih KIZILTEPE verdi.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

ERKEKLERDE;

1. Aydın-Merkez Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu İlköğretim Okulu

2. TED EGE Koleji

3. İncirliova Sınırteke İlkokulu

KIZLARDA;

1. Köşk Adnan Menderes İlkokulu

2. Aydın-Merkez Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu İlköğretim Okulu

3. İncirliova Sınırteke İlkokulu