Kurum / Kuruluşlar Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi yarışmaları 27 Ekim 2013 Pazar Günü Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor Salonunda yapıldı. Yarışmalara; Efeler Orta Okulu, Aydın Fen Lisesi, Nazilli Özel Aydınlık İlkokulu, Aydın Jandarma Helikopter Filo Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ 21.Bölge Müdürlüğü, Çine Akçaova Ortaokulu, Çine Akçaova İlkokulu, Aydın Göz Hastanesi, Erbeyli İncir Araştırma, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Defterdarlık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Tabip Odası ve İncirliova Spor Lisesi Kurumlarının / kuruluşlarının takımları katıldılar. Turnuvaya 15 kurumun 18 takımı katıldı. DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Çine-Akçaova Ortaokulu (A) ve (B) olarak ikişer takımla katıldılar.
            Bir takımın en az iki en çok dört sporcudan oluşabildiği ve dört tek bir çiftli maç esasına göre beş maç üzerinden oynanan takım yarışmalarında takım yarışmaları çoğunlukla 3-2 sonuçlandı. Uzun yıllardır Aydın’da üst seviyede masa tenisi oynayan masa tenisçilerinin (Raci Karayiğit, Vijdan Göçmen, İsa Can, Servet Aydın, Aynur Mutlu, Resul Yıldırım, Özgür Rahmi Özmen)  yoğunluklu katılımlarıyla gerçekleşen bu ilk turnuvada, yarışmaları izleyenlerin çok keyif aldığı çekişmeli yarışmalar oldu.    Özellikle GHSİM takımında bulunan ve Masa Tenisi Antrenörleri olan Söke Belediye Spor Masa Tenisi Antrenörü Servet Aydın'ın yetiştirdiği  sporculardan Raci Karayiğit ve Vijdan Göçmen'in Aydın Masa Tenisine 2013 yılında antrenör olarak katılmaları Aydın'da yıllardır ihtiyaç olan bir eksikliği gidererek Aydın'da masa tenisinin geleceği konusunda önemli bir başlangıç oluşturmuştur.
 
            Yarışmalar sonucunda;
            Birinciliği ; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (Raci Karayiğit-Vijdan Göçmen)
            İkinciliği : Aydın Fen Lisesi (Ahmet Akan-İsa Can)
            Üçüncülüğü : DSİ 21. Bölge Müdürlüğü (A) (Salih Kızıltepe-Servet Aydın-Erkan Kaplan)
            Dördüncülüğü : Nazilli Özel Aydınlık İlkokulu (Resul Yıldırım-Yusuf Öter)
            Beşinciliği : Emniyet Müdürlüğü (A) (Aynur Mutlu-Ali Tok-Ramazan Peker)
            Altıncılığı : Aydın Jandarma Filo Komutanlığı ( Özgür Rahmi Özmen-Sabahattin Güzel) takımları aldı.

            Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren takımların kupalarını ve sporcuların madalyalarını turnuva başhakemi Sabri Köksal verdi.