1996,1997,1998 ve 1999 doğumlu Ortaöğretim öğrencilerinin okulları adına en az 3 , en çok 5 öğrenci ile oluşturulan takımlarla MEB GENÇLER OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 18-19 Aralık 2013 tarihlerinde Aydın-Merkez Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.

MEB Genç Erkekler yarışmalarına 22 okulun Masa Tenisi takımları, MEB Genç Kızlar yarışmalarına’da 8 okulun Masa Tenisi takımları katıldılar. Erkek takımlar; önce 4’erli 4 ve 3’erli iki grup olarak toplam 6 grup halinde yarıştılar. Gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar final grubunda eleme usulu karşılaştılar. Kız takımları önce 4’erli 2  grup halinde yarıştılar. Gruplarında ilk iki dereceyi alan takımlar final grubunda  birbirleriyle lig usulü karşılaştılar. Yapılan maçlar sonucunda; Erkeklerde, Özel Yesevi Lisesi,  Kızlarda da geçen yılın birincisi Germencik Anadolu Lisesi İl birinciliklerini aldılar.

Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan okullarımız 21-23 Şubat 2013 tarihlerinde yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil edecekler. Yarışmalara katılan tüm okullarımızın idarecilerine ve görevlileri ile öğrencilerimize ve özellikle il birincisi olan takımlarımızdaki öğrencilerin geçmişte ve hala antrenörlüklerini yapan / yapmakta olan antrenörlerimize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor,  il birincisi olan takımlarımızın buradaki başarılarını gruplarda da göstererek İlimizi Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmelerini bekliyoruz.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

KIZLARDA;

1. Germencik Anadolu Lisesi

2. Osmangazi Ticaret Meslek Lisesi

3. Atatürk Anadolu Lisesi

4. Söke Kız Teknik Meslek Lisesi

ERKEKLERDE;

1. Özel Yesevi Lisesi

2. İncirliova Spor Lisesi

3. Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi

4. Özel Fatih Sultan Lisesi

Yarışmalar sonunda ilk üç dereceye giren takımlara kupaları verildi.