MEB MİNİKLER KATEGORİSİNDE; Hem Kızlarda Hem de Erkeklerde Aydın-Efeler Ticaret Odası İlkokulu İL BİRİNCİLİKLERİNİ aldı.

Masa Tenisi Antrenörü İsmail Kalfa’nın Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda okuyan öğrencilerinden oluşan okul takımı ile Sınıf Öğretmeni Murat Akyıl ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Antrenörü Bahar Erkoç Özkan’ın Ticaret Odası İlkokulunda okuyan öğrencilerinden oluşan Ticaret Odası İlkokulu takımlarının hem kızlarda hem de erkeklerde finalde nefesleri kesen mücadeleler oldu. Her iki final maçını da Ticaret Odası takımları alarak birincilikleri alırken Mehmet Akif Ersoy takımları ikincilikleri aldılar.

2004, 2005 ve 2006 doğumlu ilkokul öğrencilerinin takım oluşturarak okulları adına yarışabildikleri MEB (MİNİKLER) İLKOKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 07 Mayıs 2014 Çarşamba günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı. Hem Erkeklerde hemde kızlarda Aydın-Efeler Ticaret Odası İlkokulu il birinciliklerini aldı. Ticaret Odası İlkokulunun öğrencilerinin başarılarının temelinde Sınıf Öğretmeni Murat Akyıl’ın öğrencilerini masa tenisine yönlendirme çalışmaları ve desteğini sürekli olarak devam ettirmesi var. 4+4+4 sistemine geçildikten sonra bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen sadece mahalli düzeyde yapılan Türkiye Şampiyonası olmayan okullar arası Minikler masa tenisi yarışmalarına erkeklerde 8 okul takımı, kızlarda da 8 okul takımı katıldı. Katılım düşük gibi görünse de düşük değil. Çünkü 2004-2005-2006 doğumlu çocuklarımız ilkokul 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerini oluşturuyor. Bu yaştaki öğrencilerimizin yarışmacı olarak yarışabilecek düzeyde olabilmesi için en az iki yıldır masa tenisi çalışmalarına devam ediyor olması gerekiyor. Masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesinin temeli; öğrenci-sınıf öğretmeni-ilkokul Okul idarecisi üçgenindekilerin çalışmalara önem vermesinden başlamaktadır. Bu da çok fazla imkanlar gerektirmemektedir. Sadece çocuklarla oyun oynamayı belirli bir disiplin içinde sürekli kılmayı gerektirmektedir. Kursun başlatılmasının ilk üç koşulu eğitici, mekan ve zamandır. İdarecilerimizin görevleri de bunları yaratmaktır. Yarışmalara katılan okullarımızın idarecilerine, antrenörlerine, öğrencilerine ve öğrencilerin velilerine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Yarışmalar sonucunda dereceye giren takımlara kupalar ve sporcularına madalyalar verildi.

 Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

 ERKEKLERDE;

1. Aydın-Efeler  Ticaret Odası İlkokulu            (Antrenörü: Murat Akyıl-Bahar Erkoç Özkan)

2. Aydın-Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu    (Antrenörü: İsmail Kalfa)

3. Aydın-Efeler TED EGE Koleji İlkokulu         (Antrenörü: Salih Kızıltepe)

4. Aydın-Efeler Bahçeşehir Koleji İlkokulu     (Antrenörü: Vijdan Göçmen)

KIZLARDA;

1. Aydın-Efeler Ticaret Odası İlkokulu             (Antrenörü: Murat Akyıl-Bahar Erkoç Özkan)

2. Aydın-Efeler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu    (Antrenörü: İsmail Kalfa)

3. Aydın-Efeler Ovaeymir İlkokulu                     (Antrenörü: Fahri Tahnal)

4. Aydın-Efeler Cumhuriyet İlkokulu                 (Antrenörü: Vijdan Göçmen)