“24 Kasım  Öğretmenler Günü” kutlamaları kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 6-13 yaş grubunda bulunan toplam 79 çocuğumuzun katılımı ile 22 Kasım 2014 Cumartesi  günü Aydın- Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda masa tenisi turnuvası düzenlendi.
6 farklı kategoride düzenlenen yarışmalar; Yıldız Kızlar kategorisinde katılım olmadığı için 5 kategoride yapıldı. Turnuvaya katılımın ne az ne de fazla olmaması nedeniyle yarışmacılar bol bol maç yapma fırsatı buldular. Direkt eleme usulü olmayıp gruplandırma olması nedeniyle özellikle Karpuzlu’dan, Nazilli’den ilk kez turnuvaya gelen minik masa tenisçiler doyasıya maç yaptılar.  Minik masa tenisçiler öğretmenlerinin öğretmenler günü kutlamalarına masa tenisi etkinliğine katılarak destek verdiler.
6-13 yaş grubunda bulunan öğrencilerden  2008-2007 doğumlu olanlar Kız-Erkek karışık olarak MİNİMİNİ MİNİKLER , 2006-2005 doğumlu olanlar Kız-Erkek karışık olarak MİNİKLER, 2004-2003 doğumlular KÜÇÜK ERKEKLER ve KÜÇÜK KIZLAR,  2002-2001 doğumlu olanlar  YIDIZ ERKEKLER, 2001-2004 doğumlu olupta daha önceki ferdi yarışmalarda ilk üç dereceye giren Erkek ve Kızların karışık olarak yarıştıkları ELİT SPORCULAR olmak üzere altı farklı kategoride yarıştılar.

İmkansızlıklar için de büyük özverilerle antrenörlük yaparak çocuklarımızın küçük yaşlarda masa tenisi branşında spor yapmalarını sağlayan masa tenisi antrenörlerimize  Aydın’da masa tenisinin tabanda yayılmasına verdikleri katkılardan dolayı Masa Tenisi İl Temsilcisi olarak teşekkürü bir borç biliyorum.

Kategorilerinde ilk dört dereceye giren öğrenciler ve okudukları okullar şöyle;
 

 MİNİMİNİ MİNİKLER (Kız+Erkek karışık 2008-20007 Doğumlular  Katılım : 16 kişi)
1.  Hasan Ergün             İncirliova –Sınırteke İlkokulu

2.  Eren Akay                    Efeler- Cumhuriyet İlkokulu

3.  Sude Sıla Adana        Efeler- Ekrem Çiftçi İlkokulu

4.  Zeynep Çolakkol        Efeler- Ticaret Odası İlkokulu

MİNİKLER  ( Kız+Erkek karışık 2006-2005 Doğumlular  Katılım : 25 kişi)

1. Semih Serhat Alkış    Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

 2. Gürkan Doygun         Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulU 

 3. Murat Ali Şen              Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

 4. Elifnaz Adana             Efeler- Ekrem Çiftçi İlkokulu

KÜÇÜK KIZLAR  (2004-2003 Doğumlular.  Katılım : 5 Kişi)
1. Sinem Aydoğdu          Efeler-Mustafa Kiriş Ortaokulu

2. Ahsen Kalfa                 Efeler İmamhatip Ortaokulu

3. Huriye Tufan                Efeler Ortaokulu

4. Muradiye Günaydın    Köşk-100 Yıl İlkokulu
 

KÜÇÜK ERKEKLER   (2004-2003 Doğumlular.  Katılım : 13 Kişi)

1. Yaşar Ali Türkhan       Efeler- Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

2. Sezgin Mercan            Efeler- Hacı Celal Oto Ortaokulu

3. Oğuzhan Çakır            Köşk- 100. Yıl Ortaokulu

4. Ender Kocabay           Köşk- 100. Yıl Ortaokulu 

YILDIZ  ERKEKLER   (2002-2001 Doğumlular.  Katılım : 14 Kişi)

1. Tunahan Sert              Efeler- Özel İsabet Ortaokulu

2. Enes Çakmak            Efeler- Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

3. Enes Öztürk                Efeler- Özel İsabet Ortaokulu

4. Davut Tosun               Nazilli-Aşağı Yakacık Ortaokulu

ELİT SPORCULAR ( Kız+Erkek karışık 2004-2001 Doğumlular.  Katılım : 6 Kişi)

1. Enes Avcı                    Efeler-Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu

2. Şeyma Kaya                Efeler-Dr. Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu

3. Elifnur Uzunkaya        Köşk-6 Eylül Ortaokulu

4. Hüsnehan Tımar        Köşk-6 Eylül Ortaokulu

Yarışmalar sonunda, Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe, öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini kutlama adına düzenlenen bu turnuvaya katkı sağlayan herkese teşekkür ederek  kategorilerinde ilk dört dereceye giren öğrencilere madalyalarını verdi.