1997,1998,1999 ve 2000 doğumlu Lise öğrencilerinin okulları adına en az dört , en çok  beş öğrenci ile oluşturulan takımlarla MEB GENÇLER OKULLAR ARASI MASA TENİSİ İL BİRİNCİLİKLERİ YARIŞMALARI ;ERKEKLER ve KIZLAR kategorilerinde 02 Aralık 2014 Salı günü Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor salonunda yapıldı.

MEB Genç Erkekler yarışmalarına 13 okulun ( 47 öğrenci) Masa Tenisi takımları, MEB Genç Kızlar yarışmalarına’da 9 okulun (35 öğrenci)  Masa Tenisi takımları katıldılar. Yarışmalar önce 3’erli gruplandırma yapılarak grup maçları yapıldı grup maçları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar final grubuna yükseldiler. Final grubu maçları eleme usulü yapıldı. Yapılan maçlar sonucunda; Erkeklerde, İncirliova Spor Lisesi birinci olurken,   Kızlarda da iki yıldır üst üste şampiyon olan Germencik Anadolu Lisesi üst üste üçüncü kez İl birinciliğini aldı.

Erkeklerde ve Kızlarda İl Birincisi olan okullarımız önümüzdeki aylarda yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil edecekler. Yarışmalara katılan tüm okullarımızın idarecilerine ve görevlileri ile öğrencilerimize ve özellikle il birincisi olan takımlarımızdaki öğrencilerin geçmişte ve hala antrenörlüklerini yapan / yapmakta olan antrenörlerimize verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor,  il birincisi olan takımlarımızın buradaki başarılarını gruplarda da göstererek İlimizi Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmelerini bekliyoruz.

Yarışmalar sonucunda ERKEKLER’de ve KIZLAR’da ilk dört dereceyi alan okulların sıralamaları şöyle oluştu;

KIZLARDA;

1. Germencik Anadolu Lisesi - ( Germencik)

2. Osmangazi Ticaret Meslek Lisesi -(Efeler)

3. Murat – Hale Küçükoğlu Anadolu Meslek Lisesi – (Efeler)

4. Söke Cafer Efe Meslek Teknik Anadolu Lisesi – (Söke)

ERKEKLERDE;

1. İncirliova Spor Lisesi (İncirliova)

2. ÖZEL TED EGE Koleji Anadolu – (İncirliova)

3. ÖZEL Yesevi Anadolu Lisesi  - (Efeler)

4. İBN-İ Sina Meslek Anadolu Lisesi – (Nazilli)

Yarışmalar sonunda ilk dört dereceye giren takımlara kupaları ve takımlardaki sporcuları madalyalarını Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde  Spor Şube Müdürü olan Selami Balkan ve Okul Sporları İl Temsilcisi Ayhan Afşar verdiler.