Söke Rotary Kulübünce geleneksel hale getirilen “Selim Tanman Anısına Söke Rotary Kulübü Ferdi Masa Tenisi Turnuvası”nın 4.’sü  21 Aralık 2014 Pazar günü Söke’de Söke Spor Salonunda her yaş grubundakilerin (Bayanlar’da 4 Erkeklerde 5 kategoride) katılımları ile 9 farklı kategoride yapıldı.

Turnuvaya; Kuşadası’ndan, Didim’den, İncirliova’dan, Germencik’ten, Efeler’den gelen masa tenisine ilgisi olan 42 Bayan, 86 Erkek olmak üzere toplam 128 yarışmacı katıldı. Sabah saat 09:00’dan itibaren yarışmacı kayıtları ile başlayan turnuvada yarışmalara 10:45’de başlandı. Yarışmalar saat 18:30'da sona erdi. 

Turnuva başlangıcında Söke Rotary Kulübü üyesi ve Tanmanlar Ziraat İşletmesi Genel Koordinatörü Sami Nalıncı yaptığı kısa konuşmada Merhum Selim Tanman’ın sağlığında toplumun geleceği olan çocuklarımızın eğitimine ve sosyalleşmesine vermiş olduğu destekleri devam ettirmek amacıyla onun anısına  bu turnuvanın yapılmasına destek olduklarını ifade ederek tüm katılımcılara ve organizasyonda önemli katkıları olan Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe ve Söke Masa Tenisi İlçe Temsilcisi ve aynı zamanda Masa Tenisi Antrenörü Servet Aydın’a teşekkür ederek tüm katılımcılara yarışmalarda başarılar diledi.

Söke Rotary Kulübü Başkanı Halil Karaarslan’da yaptığı konuşmasında;  Rotary’nin amacının hizmet idealinin teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, tanışıklığın bir hizmet fırsatı olarak geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, İs ve meslek hayatında yüksek ahlak standartlarının teşviki, Hizmet İdealinde birleşmiş iş ve meslek adamları arasında Dünya çapında dostluk ilişkileri kurmak suretiyle Uluslararası anlayışın, iyi niyet ve barışın geliştirilmesi, olarak tanımlandığını ifade ederek turnuvanın özellikle ilkokul, ortaokul çağındaki çocuklarımızın spora teşvik edilmesi, bu sayede sosyalleşmelerinin sağlanması, iyi güzel ahlak değerleri olan başarılı olanı taktir etme başarısız olanı teskin etme gibi davranışları kazanmada önemli bir rol oynandığını ifade ederek bu turnuvanın gerçekleşmesinde emeği olan herkesi teşekkür ederek yarışmacılara başarılar diledi.

Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe’de Söke Rotary Kulübü’ne ve Tanman Ailesine masa tenisine vermiş oldukları desteklerden dolayı şahsı ve Aydın masa tenisi camiası adına teşekkür etti.

Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceye giren sporcuların madalyalarını ve hediyelerini Söke Rotary Kulübü Başkanı Halil Karaarslan, Tanmanlar Ziraat İşletmesi Genel Koordinatörü Sami Nalıncı, Rotaryen Hakan Semerci ve Masa Tenisi İl Temsilcisi Salih Kızıltepe verdiler.

Yarışmalar sonucunda kategorilerinde ilk üçe girerek ödül alanlar ;

MİNİMİNİK KIZLAR (2007-2006 Doğumlular / Katılan- 10 Kişi)

1. Tuana Dönümcü           Söke – Nebahat Alpan İlkokulu

2. Şemsinur Özerk            Didim-Mahir Özgürdamar İlkokulu

3. Ecem Taşkıran              Didim-Mahir Özgürdamar İlkokulu

MİNİK KIZLAR   (2005-2004 Doğumlular / Katılan- 8 Kişi)

1. Sinem Aydoğdu               Efeler-Mustafa Kiriş Ortaokulu

2. Sümeyye Barutçu            Efeler-Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

3. Ahsen Kalfa                    Efeler-Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu

YILDIZ KIALAR   (2003 - 1999 Doğumlular / Katılan- 16 Kişi)

1. Ceyda Bezek                   Kuşadası-Hasan Fatma Ünal Anadolu Lisesi

2. Senem Kalfa                    Efeler-Efeler Ortaokulu

3. Tuba Yelselcan                Söke-Batı Söke Ortaokulu

GENÇ KIZLAR  (1998 ve öncesi Doğumlular / Katılan- 8 Kişi)

1. Ayşenur Evcimen              Söke-Batı Söke Ortaokulu

2. Tuğçe Yelselcan               Söke Cafer Efe Mesl. And. Tek. Lisesi

3. Tülin Kabakçı                   Söke Cafer Efe Mesl. And. Tek. Lisesi

MİNİMİNİK ERKEKLER (2007-2006 Doğumlular / Katılan- 10 Kişi)

1. Serhat Alkış                   Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Murat Ali Şen                  Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

3. Doğan Çetinkaya             İncirliova - Sınırteke İlkokulu

MİNİK ERKEKLER   (2005-2004 Doğumlular / Katılan- 10 Kişi)

1. Yaşar Ali Türkhan              Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

2. Selahattin Berkay Deniz    Söke Behiye Hanım Ortaokulu

3. Muhammet Miraç Alkış       Efeler- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

YIDIZ ERKEKLER (2003-1999 Doğumlular / Katılan- 38 Kişi)

1. Bilal Karatay                     Söke- Özel Atalay Koleji

2. Sezgin Mercan                    Efeler-Hacı Celal Ortaokulu

3. Emre Çakaloğlu                  İncirliova-Sınırteke Ortaokulu

BÜYÜK ERKEKLER (1998 ve öncesi Doğumlular / Katılan- 16 Kişi)

1. Özcan Kayabaş                   İncirliova- Spor Lisesi

2. Mustafa Kovan                    Kuşadası

3. Halil Öztürk                        Kuşadası                                  

ELİT ERKEKLER ( 2004- 1954 Doğumlular / Katılan- 12 Kişi)

1. Barış Arslan                         Efeler-BESYO   

2. Serdar Adıgüzel                    Didim

3. Servet Aydın                       Söke

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&