Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında Masa Tenisi İl Temsilciliğince gerçekleştirilmekte olan masa tenisi yerel liglerinin birinci devre yarışmaları 24 Ocak 2015 Cumartesi günü yapılan minikler kategorisinden sonra 08 Şubat 2015 Pazar günü Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar kategorileri ile devam etti.

Büyükler  kategorisinde 2001 ve öncesi yıllar doğumlu sporcular oynayabilmektedir. Büyükler kategorisinde 12 ile 61 yaş arasındaki yarışmacılar aynı kategoride yarışmışlardır. Büyük Erkekler kategorisinde 6 kulübün 8 takımı, Büyük Bayanlar kategorisinde 4 kulübün 4 takımı zaman zaman çok heyecanlı enstantanelerin yaşandığı çekişmeli maçlar yaptılar.

Aydın-Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda yapılan yarışmalarda; BÜYÜK ERKEKLERDE ; SÖKE BELEDİYE SPOR , BÜYÜK BAYANLARDA ; AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR takımları ilk devreleri nağmalup olarak lider bitirdiler. İlimiz kulüplerinin masa tenisi branşında ulusal liglerde takımlarının bulunmasının artık bir zorunluluk olduğu gerçeği ile yüzleşmeye başladık. Bu zorunluluğun gerçekleşebilmesinde en önemli koşullardan birincisi spor kulüplerimizin masa tenisi branşına yeterli ekonomik kaynak ayırmasıdır. Yaşamımızın her aşamasında ve hemen hemen her ortamında spor aktivitesi ve oyun olarak oynanabilen masa tenisinin yaygınlaşması ve gelişmesi; hemşehrilerimizde spor kültürünün oluşmasında çok büyük katkıları olacaktır. Kulüplerimizin yöneticilerinin bu konudaki desteklerini bekliyoruz.

Birinci devre yarışmaları sonucunda sıralamalar şöyle oluştu;
 

ERKEKLER  LİGİNDE;

1. Söke Belediye Spor (A) takımı,       (Asil Çetinkaya,Serdar Adıgüzel, Hüseyin Özkesici, Servet Aydın)
2. Aydın BŞ Belediye Spor takımı,      (İsa Can, Alaaddin Coşkunçay, Ahmet Akan)
3. Söke Belediye Spor (B) takımı,       (Cem Seçkin Kızıltepe, Zeynel Abidin Coşkunçay, Cenk Vardar)

4. ASTAŞ SPOR takımı,
5. Kuşadası ADASAD Spor (A) takımı,
6. Kuşadası ADASAD Spor (B) takımı,
7. Bozdoğan Belediye Spor takımı,
8. DSİ Spor takımı

BAYANLAR LİGİNDE;
1. Aydın B.Ş. Belediye Spor takımı,        (Buse Yorgancı, Nuray Yamak, Serpil Özçineli)
2. Kuşadası ADASAD Spor takımı,         (Ceyda Bezek, Müge Nazlı, İrem Aktaş)
3. Söke Belediye Spor                               (Ayşenur Evcimen, Tuba Yerselcan, Senem Kalfa)

4. Nazilli Belediye Spor

İkinci devre yarışmaları 03 Mayıs 2015 Pazar günü yapılacak yarışmalar sonucunda şampiyonlar belli olacak.
Masa Tenisi Yerel Ligleri; 22 Şubat 2015 tarihinde, 1973 ve önceki yıllar doğumlu sporcuların yarışabileceği VETERAN KATEGORİSİ birinci devre yarışmaları ile devam edecek.....